Minuli teden so mladi igralci Helios Suns trikrat stopili na košarkarska igrišča. Kadetska ‘B’ ekipa je bila sicer neuspešna in je zabeležila poraz proti Šenčurjanom, a sta zmago slavili mladinski ekipi. Obe sta namreč slavili v gosteh z zelo podobnima končnima rezultatoma (76:52 in 77:52).

????????????????????????????????????

U17B

Zmage/porazi: 9/4

Sobota, 7. januarja:

GGD ŠENČUR : HELIOS SUNS B 74:58 (25:15, 13:15, 18:18, 18:10)

V težak dvoboj proti košarkarjem Šenčurja so domžalsi kadeti vstopili slabo. Šenčurjani so bili vidno razigrani in pripravljeni na boj, ter so si že v prvi četrtini pridobili večjo prednost. Po slabem začetku so gostje le pokazali svojo pravo igro ter se držali zaostanka med 6 in 10 točkami. V drugem polčasu so pokazali več energije in želje, a to kljub vloženemu trudu na igrišču žal ni bilo dovolj.

U19A

Zmage/porazi: 9/2

Nedelja, 8. januarja:

PARKLJI : HELIOS SUNS A 52:76 (7:18, 7:17, 20:22, 18:19)

Po enomesečnem reprezentančno-prazničnem premoru so mladinci ‘A’ nadaljevali z ligaškim tekmovanjem. Tekmo proti ljubljanskim Parkljem so odprli z veliko energije in odlično zbranostjo v obrambi. S tem so si do polčasa zagotovili dovolj velio prednost, ki so jo v drugih 20 minutah obdržali in osvojili novi točki.

U19B

Zmage/porazi: 9/3

TERME OLIMIA PODČETRTEK : HELIOS SUNS B 52:77 (10:18, 18:17 9:18, 15:24)

Po dolgi, zasneženi poti ter nekaj zmede ob iskanju prave dvorane je mladinska ‘B’ ekipa prispela v Podčetrtek, kjer jih je čakala tekma proti sedmouvrščeni ekipi v skupini CV. Dvoboj proti Termam Olimia Podčetrtku se je začel po željah Helios Suns, ki je igral agresivno v obrambi in učinkovito v napadu. Gostitelji so priključek držali samo s prostimi meti in trojkami. V drugem polčasu so Domžalčani s hitrimi protinapadi prelomili tekmo in jo mirno pripeljali do konca. Priložnost za igro so dobili vsi košarkarji.