Na zaostali tekmi devetega kola Lige Nova KBM so košarkarji Krke z 78:67 premagali Helios Suns, ki tako ostaja pri sedmih zmagah in bo novo leto s tekmo manj dočakala na sedmem mestu, tik za četverico z osmimi uspehi in štirimi porazi.

2Domžalčani so zmago zapravili v zadnjih desetih minutah, do tedaj pa so bili večino časa v ospredju. Ko so se začele odločilne minute, je Krka pokazala več zbranosti in natančnosti ter izkoristila manjko gostov pod obročema, pod katerima ni mogel zaigrati Tomaž Bolčina, Cory Remekun pa si je hitro nabral osebne napake. Ključni so bili koši Sandija Čebularja (15 točk) in Matica Rebca (14 točk, 7 podaj) na začetku zadnje četrtine, ki so tehtnico nagnili na domačo stran (66:54).

Pri gostih je Simo Atanacković dosegel dvojnega dvojčka (15 točk, 10 skokov), v vrstah Krke pa sta poleg omenjenih dvomestno število točk dosegla še Dominique Elliott (13 točk, 8 skokov) ter Duško Bunić (10).

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Krka je zasluženo zmagala, saj je prikazala dovolj znanja in kakovosti v igri. V zadnji četrtini so novomeški košarkarji z agresivnostjo uspeli preobrniti tekmo v svojo korist. Na gostovanju smo bili pod obročema precej oslabljeni, saj smo igrali brez Tomaža Bolčine, ob tem pa si je Cory Remekun hitro prislužil osebne napake. Krka je bila tako v veliki prednosti. Mi smo tako težko zapirali prostor pod košema in zaustavljali razpoložene dolenjske strelce.”