Helios Suns so z zmago proti Zaboku v zadnjem kolu prvega dela Pokala Sixt Alpe Adria (97:90) potrdili prvo mesto v skupini B. Najboljša igralca tekme sta bila Cory Remekun (19 točk, 13 skokov) in Marcel Jones (20 točk, 7 skokov).

1

V tekmo so bolje vstopili slovenski državni prvaki, ki so odlično odigrali prvo četrtino in jo dobili z osmimi točkami razlike (24:16). V drugih desetih minutah je sledil sedemminutni strelski mrk Helios Suns, v katerem so košarkarji Zaboka naredili delni izid 15:0 ter prešli v vodstvo, prav tako pa dobili polčas s 45:38. Gostitelji so vodili do 25. minute, ko so izbranci Jakše Vulića stopili na plin in tekmo suvereno pripeljali do zmage (97:90).

To je bila že druga zmaga Domžalčanov proti hrvaški ekipi (75:57), s tem pa tudi končno prvo mesto na lestvici skupine B iz katere med najboljših osem napredujejo še Traiskirchen Lions. Prvaki Pokala Sixt Alpe Adria 2015/16 se bodo v četrtfinalu pomerili s Sixtom Primorsko, proti kateri so na prvi medsebojni tekmi v Ligi Nova KBM v Kopru novembra letos izgubili (65:71).

Še pred koncem leta Domžalčane čaka zaostala tekma 9. kola državnega prvenstva proti Krki, ki bo na sporedu v četrtek, 30. decembra, ob 18.45 v Novem mestu.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Kljub nekoliko neprimernejšemu terminu tekme smo naredili dober posel, saj smo si z zmago na neugodnem terenu proti Zaboku zagotovili prvo mesto v skupini B. V igri smo imeli veliko vzponov in padcev, a najpomembneje je to, da smo na koncu zabeležili dve točki. Zdaj začenjamo pripravo na tekmo proti Krki, ki nas čaka v četrtek.”