Slovenska reprezentanca U18 se je po treh porazih v skupinskem delu podala v boj za obstanek v diviziji A in uspela. Latvijo je premagala s 86:70, najboljši strelec pa je bil Aljaž Bratec s 17 točkami.

rep_u18Slovenci so v tekmo vstopili bolj ležerno, kar je omogočilo latvijskim tekmecem, da so v prvi četrtini prišli do dvanajstih točk prednosti. Drugo četrtino so odigrali nekoliko bolje in se do polčasa približali na štiri točke zaostanka. Svojo igro so v drugem polčasu le še izboljšali ter brez težav prešli v vodstvo, z neustrašno igro pa potrdili obstanek v diviziji A.

Znova sta se izkazala tudi oba člana Helios Suns, ki sta dobila mesto tudi v prvi peterki. Matic Vesel je zbral 4 točke in 8 skokov, Aljaž Bratec pa je bil skupaj z nekdanjim članom domžalskega kluba Gabrom Ožegovičem najboljši strelec tekme. Zbral je 17 točk, kar je njegov osebni rekord na tem evropskem prvenstvu.

Naslednjo tekmo, ki bo odločala o razvrstitvi med 9. in 12. mestom, bodo mladi Slovenci odigrali v sredo, 21. decembra, ob 18.45 proti zmagovalcu dvoboja med Grčijo in Švedsko.

Aljaž Bratec: 17 točk (2:4 za 1, 6:11 za 2, 1:2 za 3), 1 skok, 4 podaje, 1 pridobljena žoga.

Matic Vesel: 4 točke (2:6 za 2, 0:1 za 3), 8 skokov, 1 podaja, 3 pridobljene žoge, 2 blokadi.