Izmed vseh mlajših selekcij so v minulem tednu na igrišča stopile le ekipe U13A, U17A in U17B. Prav vse so zabeležile zmage, najbolj pa veseli useph fantov U17A, ki so prvič v tej sezoni premagali ekipo Dravograda.

u17-a-1

U13A

Zmage/porazi: 8/0

Sobota, 10. decembra:

HELIOS SUNS A : PARKLJI A 56:34 (10:9, 10:11, 18:2, 18:12)

HELIOS SUNS A : PLAMA PUR A 87:33 (20:4, 22:19, 27:4, 18:6)

Prvo tekmo proti Parkljem so nadobudni Domžalčani začeli nekoliko prestrašeni in v krču. Delali so veliko nepotrebnih napak, kar se je iz prve preneslo tudi v drugo četrtino. V drugi polčas so igralci Helios Suns vendarle stopili bolj zbrani in z več energije, kar se je takoj poznalo tudi na rezultatu. Kmalu so si priigrali lepo prednost, ki jo do konca tekme niso več izpustili iz rok. Drugo tekmo so začeli agresivno in si hitro nabrali prednost, ki je odločila o končnem zmagovalcu. Čestitke fantom za dve zasluženi zmagi.

U17A

Zmage/porazi: 7/4

HELIOS SUNS A : DRAVOGRAD KOROŠKA 64:49 (16:11, 21:7, 15:15, 12:16)

Z ekipo Dravograda so se fantje U17A v tej sezoni pomerili že dvakrat. Na obeh so bili prepričljivo boljši Korošci (85:62, 72:65), zato moštvu Helios Suns motivacije na tekmi ni manjkalo. Domžalčani so uspešno zaustavili tranzicijo tekmeca, zmanjšali število izgubljenih žog ter s kolektivnim napadom prišli do zaslužene zmage. Bravo!

U17B

Zmage/porazi: 9/3

HELIOS SUNS B : KK METLIKA 95:45 (23:8, 33:18, 15:11, 24:8)

Sreda, 7. decembra:

HELIOS SUNS B : KRVAVEC BOTANA B 101:35 (30:4, 27:8, 18:16, 26:7)

Drugi del kadetske lige naši ekipi U17B ne prinaša kakovostnih tekem, saj so fantje od tekmecev telesno veliko močnejši. Kljub vsemu so igralci motivirani in osredotočeni na navodila ter mesec za mesecem kažejo velik napredek.