Košarkarji Helios Suns so se še drugič v tej sezoni Fibine Lige prvakov – tokrat v gosteh – pomerili s favoriziranim Arisom in kljub odličnem prvem polčasu znova izgubili (54:72). Po poškodbi se je vrnil kapetan Luka Vončina, prav tako pa je dres Helios Suns prvič oblekel Maj Kovačevič, ki je dobil pravico do nastopa.

1Prvi polčas so izbranci trenerja Jakše Vulića odigrali z odliko. Favoriziranemu tekmecu so ne samo parirali, temveč so po prvi četrtini tudi vodili (18:16). Tomaš Kyzlink je tri minute pred koncem prve četrtine slovenske državne prvake popeljal celo do prednosti sedmih točk (16:9). Sledila je vrnitev Grkov, ki so se s trojko Tadije Dragičevića približali na 3 točke zaostanka (15:18).

V začetku druge četrtine se razigral novi košarkar Helios Suns Maj Kovačevič, ki je s petimi zaporednimi točkami znova popeljal svoje moštvo v vodstvo. Kar nekaj težav je Domžalčanom v obrambi povzročal 206 cm visok Srb v dresu Arisa, Dragičević, ki je zadeval z vseh položajev in tekmo končal s 17 točkami. Na polčas je Helios Suns presenetljivo, a zasluženo odšel s točko prednosti (37:36), kar je bilo tudi zadnje vodstvo slovenskega moštva na tekmi.

V drugem polčasu je Domžalčanom zmanjkalo energije in želje, saj so povsem popustili. V obrambi so tekmecu puščali odprte mete, trojke so Grki metali s kar 43-odstotno uspešnostjo, v napadu pa so bili zelo neučinkoviti. V tretji četrtini so tako zbrali 9 točk, v zadnji pa le 8, kar jasno, ni bilo dovolj za zmago proti tako kakovostni in izkušeni ekipi, kot je grški Aris. Končni rezultat 72:54.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Arisu čestitam za zmago. Kar se tiče naše igre, vselej ponavljam iste stvari. Sposobni smo se postaviti po robu tudi najboljšim ekipam, a le prvih 20 do 25 minut. Nato nam pade zagon, kakovost igre pa se poslabša. Aris je v drugem polčasu začel igrati veliko bolj agresivno in si s tem pridobil kar nekaj priložnosti za protinapad. To je izkoristil in na koncu zasluženo slavil zmago.”

Cory Remekun, košarkar Helios Suns:

”V drugem delu tekme je naša zbranost na igrišču precej popustila. Vseeno menim, da smo tokrat vsaj v prvem delu pokazali precej boljšo igro kot na prejšnji tekmi.”