V minulem tednu so skoraj vse mladinske selekcije Helios Suns stopile na košarkarska igrišča in pokazale svojo borbenost in znanje. Odigrale so namreč kar deset tekem in bile pri tem šestkrat uspešne.

Zmage/porazi v sezoni 2016/17: 6/0

Sobota, 19. novembra:

AJDOVŠČINA A : HELIOS SUNS A 23:56 (10:6, 2:20, 11:13, 0:17)

HELIOS SUNS A : NOVA GORICA MLADI 46:16 (14:0, 12:2, 10:3, 10:11)

Prvo tekmo proti Novi Gorici so fantje odigrali brez večjih težav, saj so bili zaradi razlike v letih in fizične razvitosti bistveno dominantnejši, na drugi tekmi pa so pod vplivom prve začeli precej slabše in v uvodni četrtini delali preveč napak. V drugem delu igre so se zbrali, stvari postavili na svoje mesto ter tekmo brez težav pripeljali do konca.

U13 B

Zmage/porazi: 2/4

HELIOS SUNS B : UNION OLIMPIJA A 21:64 (4:19, 8:19, 5:10, 4:16)

Dvoboj med tekmecema se je začel precej izenačeno, Ljubljančani pa so po začetnih minutah prevzeli prednost z desetimi točkami razlike. Kljub temu, da so se Suns z nekaj lepimi koši v drugi četrtini približali, so zeleno-beli prevzeli popolno pobudo in tekmo suvereno dobili.

HELIOS SUNS B : ŠD ŠENTVID-LJUBLJANA 35:15 (9:0, 8:8, 12:0, 6:7)

Druga tekma s ŠD Šentvid se je odvila popolnoma nasprotno kot prva, gostitelji so začeli precej bolje ter imeli vse niti igre v svojih rokah, prednost pa ni skopnela niti v tretji četrtini ob nekoliko slabši igri gostiteljev. Ti so na koncu zasluženo zmagali.

U15 A

Zmage/porazi: 4/5

Sreda, 16. novembra:

HELIOS SUNS A : JANČE ENERGETIKA 57:75 (13:16, 9:23, 17:18, 18:18)

Fantje U15 A, ki še vedno igrajo brez poškodovanih Urbana Cunje, Davida Savića in Jana Šetine, so se večino tekme dobro upirali močni ekipi Janč. Škoda je le slabih minut v drugi četrtini, ko so si gosti priigrali malce višjo prednost, ki so jo nato bolj kot ne zanesljivo zadržali do konca obračuna. So pa fantje uspeli samim sebi dokazati, da lahko uspešno nadomestijo tudi kakšno odsotnost v ekipi, če le stopijo skupaj in odigrajo po svojih najboljših močeh.

U15 B

Zmage/porazi: 0/2

Nedelja, 20. novembra:

HELIOS SUNS B : KRKA A 46:73 (10:18,12:16,21:21,3:18)

Večino tekme so fantje odigrali zelo dobro in ves čas držali korak s tekmeci, v tretji četrtini se jim je po treh zaporednih trojkah celo uspelo približati na vsega 4 točke zasotanka. Na žalost je sledil padec v igri v zadnji četrtini, prav tako težave z osebnimi napakami in vse skupaj je pripeljalo do slabšega zaključka tekme in na koncu do zaslužene zmage Krke.

U17 A

Zmage/porazi: 5/3

HELIOS SUNS A : UNION OLIMPIJA ZELENI 60:86 (11:18, 11:18, 21:23, 17:27)

Kadeti A so že med tednom morali priznati premoč močni Union Olimpiji s 60:86, je pa poteza tekme pripadla mladim košarkarjem Helios Suns, ki so z dvema lepima podajama na koncu našli Aleksandra Šaškova, ta pa ni imel težav z zaključkom. Več v videu.

U17 B

HELIOS SUNS B : GDD ŠENČUR 70:63 (19:15, 22:19, 12:10, 17:19)

Helios Suns so tekmo odigrali nekoliko oslabljeni, imeli na začetku nekaj težav v obrambi ter veliko izgubljenih žog, a so v drugem polčasu odigrali bolje. Z igro po globini in boljšim skokom so tehtnico prevesili na svojo stran in zasluženo zmagali.

U19 A

Zmage/porazi: 7/1

Petek, 18. novembra:

HELIOS SUNS A : KRKA 77:70 (23:15, 23:17, 13:25, 18:13)

Košarkarji Krke imajo kakovostno branilsko vrsto, ki je v tretji četrtini kaznovala vsako nezbranost. V primerjavi z večino tekmecev imajo Domžalčani premoč v višini, ki jo morajo bolje vnovčiti, po mnenju trenerja Dejana Čikića mora biti to prednost Helios Suns, ne težava.

Matic Vesel:»Tekmo smo odprli z agresivno obrambo in si priigrali manjšo prednost, ki smo jo do polčasa se povečali. V tretji četrtini je naša agresivnost v obrambi padla in Krka je to s pridom izkoristila in se vrnila v igro. V zadnjem delu igre smo zbrali dovolj moči in zbranosti ter tekmo dobili.«

U19B

Zmage/porazi: 6/1

CALCIT BASKETBALL : HELIOS SUNS B 65:84 (15:21, 23:15, 13:33, 14:15)

Ekipa U19 B je tekmo dobro odprla, izenačeno nadaljevanje pa so si Kamničani priigrali predvsem z odličnim metom, s katerim so ujeli Helios Suns. V drugem polčasu so gostujoči košarkarji začeli zelo mehko, a v zadnjem delu tretje četrtine v nekaj minutah naredili delni izid 23:2 ter s tem odločili zmagovalca.