Košarkarji Helios Suns so bili v 6. kolu Lige Nova KBM boljši od škofjeloškega LTH Castingsa (85:70) in so si s tem zagotovili prvo mesto na lestvici prvenstva. Najboljši strelec tekme je bil Tomaž Bolčina, ki je 23 točkam dodal še 6 skokov.

atanackovicTrener gostiteljev Jakša Vulić tudi na tokratni tekmi ni mogel računati na Jureta Močnika, Luko Vončino in Urbana Gorjanca. Po tem, ko so pred dvema dnevoma Domžalčani v Pokalu Sixt Alpe Adria po napeti končnici izgubili dvoboj z avstrijskimi Arkadia Traiskirchen Lions (52:54), so slovenski državni prvaki, ki so v petih dneh odigrali že tretjo tekmo in zabeležili drugo zmago, v dvoboj stopili suvereno.

Z zabijanjem Coryja Remekuna so v drugi minuti tekme povedli že s 6:0. V nadaljevanju se je tekma razživela in škofjeloški košarkarji so se z zadetima prostima metoma Grege Sajevica priključili in pri rezultatu 13:13 je domači trener vzel prvo minuto odmora. Po njej so košarkarji Helios Suns zaigrali še bolj napadalno in do konca prve četrtine naredili delni rezultat 7:0 (20:13). Tako kot so končali prvo, so začeli tudi drugo četrtino, agresivno v obrambi in zbrano v napadu. Igralci Rada Mijanovića niso nikakor uspeli ustaviti naleta slovenskih prvakov in tako je sredi druge četrtine Simo Atanacković postavil najvišjo prednost na tekmi +24 (40:16). Polčas se je končal z rezultatom 45:24.

Ob glasni podpori s tribun so skozi celotno tretjo četrtino domžalski košarkarji držali prednost 20 točk, a so tik pred koncem gostje naredili delni izid 7:0 in se približali na 13 točk zaostanka (47:60). V zadnjem delu tekme so domači igralci znova pokazali svoj pravi obraz in s točkama Tomaža Bolčine v tretji minuti četrte četrtine naredili delni izid 8:0 in tekmecem znova ušli (68:49). Brandyn Curry in Tomaš Kyzlink sta z zaporednima zabijanjema iz protinapada poskrbela za atraktivna vložka v zaključku tekme, ki se je končala z rezultatom 85:70 v korist košarkarjev Helios Suns.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Uspešno smo zaključili zelo naporen teden treh tekem v petih dneh, zato vse čestitke fantom za zmago proti LTH Castings. Pokazali smo dva obraza, v prvem polčasu smo igrali v dobrem ritmu in naredili večjo razliko, v drugem pa smo enostavno upočasnili svojo igro in mladi škofjeloški ekipi dovolili, da se nam približa. S tem ne morem biti zadovoljen, v istem ritmu bi morali igrati vseh 40 minut. Tekmo bomo hitro pozabili, saj moramo misli že usmeriti na torkov dvoboj Lige prvakov proti Ironiju Nahariyji.”