Košarkarji Helios Suns so tudi tretjo tekmo v Ligi prvakov končali sklonjenih glav. V tesni končnici so Fraport Skyliners z dobrim izvajanjem prostih metov in manj izgubljenimi žogami premagali slovenske državne prvake z 61:56. Pri slednjih je bil z 19 točkami najboljši strelec Djordje Lelić.

ekipa9

Domžalčani so tekmo začeli nezbrano, saj so v napadu zgrešili kar nekaj ne pretirano oviranih metov izpod koša. To so tekmeci izkoristili in s trojkama Quanteza Robertsona in Kwameja Vaughna hitro povedli z 8:0. Niz zaporednih točk gostov je prekinil Lelić, ki je kmalu po minuti odmora Jakše Vulića dosegel prvih osem točk svoje ekipe, z ukradeno žogo ter hitrim košem iz protinapada, pa jo po slabih osmih minutah popeljal še do prvega vodstva s 15:14. Prva četrtina se je končala s trojko Vaughna, s katero je rezultat s sireno izenačil na 20:20.

Lelić je znova zablestel šest minut pred polčasom, ko je v zadnji sekundi napada z novim uspešnim metom izza polkroga dvignil navijače na noge in domače moštvo popeljal v vodstvo (25:24). Helios Suns so se nato uspeli odlepiti na 30:24, možnost za še višje vodstvo pa zapravili zaradi neodločnih zaključkov v napadu. Nemško moštvo je kaznovalo tudi to in se do polčasa približalo na 29:32.

Mnogo preobratov so zbrani v domžalski športni dvorani videli tudi v nadaljevanju. Po izenačenih minutah so gosti v drugi polovici tretjega dela prevzeli pobudo. Z novo trojko Vaughna so slabih 14 minut pred koncem povedli +7 (46:39), kar je bila tudi najvišja prednost katere izmed ekip na tekmi, a so bili tokrat Domžalčani tisti, ki so do izteka četrtine uspeli ujeti priključek (44:46).

Ob glasni podpori s tribun so gostitelji po slabih dveh minutah s košem Corya Remekuna povedli z 51:46, a prednost ni vzdržala dolgo. Helios Suns so zadnjič povedli v 36. minuti, ko je Tomaž Bolčina zadel za 56:55. Še manj kot pol minute pred koncem so Nemci vodili le za točko, zmago pa potrdili z brezhibnim izvajanjem prostih metov Robertsona in Vaughna, potem ko domžalska zasedba ni uspela priti do izdelanih položajev za doseganje točk v odločilnih trenutkih.

Pri Helios Suns je Lelić (4:7 za tri) obračun končal pri 19 točkah, 11 jih je ob treh podajah dodal Tomaš Kyzlink. Na drugi strani je Vaughn 27 točkam (4:5 za tri, 7:7 prosti meti) dodal še pet skokov, prav toliko podaj in tri pridobljene žoge (indeks 32).

Naslednji preizkus Domžalčane v državnem prvenstvu čaka to soboto, ko se bodo v Podčetrtku zoperstavili novicu med prvoligaši, moštvu Term Olimia. V Ligi prvakov bo prihodnji teden sledila nova domača tekma, v četrtek bodo v Sloveniji gostovali člani danske zasedbe Bakken Bears iz Danske, ki po treh tekmah prav tako še niso okusili slasti zmage. Oba obračuna se bosta začela ob 20. uri.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Očitno je, da imamo težave v napadu. Ekipe kot so Aris, Monako in Fraport Skyliners so telesno močnejše od nas, s tem čvrstejše, kar jim omogoča, da obrambo igrajo na visoki ravni. V četrti četrtini se nam je tako zgodilo, da v določenem trenutku nismo našli pravih rešitev v napadu. Naši visoki fantje niso mogli odigrati samostojno, tudi ostale so tekmeci dobro pokrili. To je bil glavni razlog za poraz. Ne preostane nam drugega kot da nadaljujemo z delom, se čim prej prilagodimo na raven igre v Ligi prvakov ter da vztrajamo pri učinkoviti igri v obrambi.”

Tomaš Kyzlink, Helios Suns:

“Še tretja tekma v Ligi prvakov se je za nas zaključila na enak način. To težavo moramo rešiti, potem bo drugače. Naša obramba je bila dobra. Nismo sicer najbolje zaustavili najboljšega strelca Kwamea Vaughna, a ostale nasprotnike smo uspeli omejiti. Nujno moramo popraviti učinkovitost v napadu v zadnjih minutah tekem.”