V 1. kolu Lige Nova KBM so košarkarji Helios Suns na tekmi državnih prvakov zadnjih dveh sezon s 85:54 ugnali moštvo šentjurskega Tajfuna. Ob gladki zmagi je lahko domači trener Jakša Vulić minutažo razporedil med vseh ducat igralcev ter jih s tem razbremenil pred bližajočo se torkovo tekmo v Pokalu Sixt Alpe Adria.

travis_cohn

Domžalčani so pravi ritem ujeli na sredini druge četrtine ter nato raven igre dalje dvigovali tudi v drugem polčasu. V obdobju od 15. do 27. minute so tako s kakovostno obrambo in poletnim napadom zmogli delni izid 37:18 ter po lepem metu Luke Vončine prešli v vodstvo s 57:38.

V nadaljevanju tekme so košarkarji Helios Suns, ki so iz igre metali z več kot polovično natančnostjo (32:60 – 53 %), vajeti igre še bolj trdno prevzeli v svoje roke in nazadnje je trener Jakša Vulić minutažo lahko dodobra porazdelil med vse domače igralce, med katerimi prav nihče na parketu ni preživel več kot dobrih 23 minut (Lelić, Curry).

Pri gostiteljih se je v napadu najbolj izkazal Kyle Casey, ki je v 18 minutah zbral 17 točk (met za dve 8:12, sedem skokov, tri podaje), izstopali pa so še Vončina in Atanacković (oba po 11 točk), Ramekun z osmimi skoki ter Lelić in Curry s po petimi podajami. Svoje prve točke v med prvoligaši je dosegel mladi domžalski up Aljaž Bratec.

Moštvo Helios Suns bo v športni dvorani Domžale v prihodnjem tednu odigralo še dve tekmi. V torek bo v Pokalu Sixt Alpe Adria, ob 19.00, gostoval hrvaški Zaboki, v soboto pa ga v 2. krogu državnega prvenstva čaka ponovitev finala minule sezone proti Zlatorogu iz Laškega (ob 16.00).

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Vesel sem, da smo proti ekipi iz Šentjurja uspeli potrditi vlogo favorita in prepričljivo zmagali. Čestitke fantom za dobro odigrano tekmo in zmago. Tekmo smo sicer začeli nekoliko v krču, uvodne minute se niso ravno odvijale tako, kot bi si želeli, medtem ko je preostanek obračuna minil popolnoma pod našim nadzorom. Edino, s čimer na tej tekmi ne morem biti zadovoljen, je poškodba Jureta Močnika. Upam, da ne gre za nič resnega, saj je on izjemno pomemben igralec našega moštva.”

Luka Vončina, kapetan Helios Suns:

“V prvem polčasu se je pri naši ekipi videla nervoza, saj je bila to za kar nekaj naših mladih fantov prva tekma na takšnem nivoju. Tudi starejši smo se na začetku nekoliko lovili, a nato hitro pokazali, zakaj smo bili favoriti. Odigrali smo tako, kot smo se dogovorili, rezultat govori zase.”