Košarkarji Helios Suns se iz Splita vračajo s četrtim porazom v Ligi ABA 2, potem ko so morali domačim priznati premoč z 90:79. A v uvodnih minutah ni nič kazalo na tak razplet…

Zadete trojke, napadalni skoki, tudi zabijanja, tako so Domžalčani odprli tekmo in v 7. minuti vodili z neverjetnih 6:24! Potem pa se je zaustavilo. Popolnoma. Morda zgolj naključje, a takrat je šel iz igre Urban Oman, ki je napravil drugo osebno napako. Do konca 1. četrtine so domači naredili delnih 11:0 za 17:24, Domžalčane pa so ujeli na začetku drugega dela igre na 26:26. Napadalno Sunsi niso bili slabi, 42 točk ob polčasu, in to v gosteh, res ni slab izkupiček, a so jih prejeli kar 47, in vprašanje je bilo, kako v drugem polčasu ustaviti nalet Splita.

Toni Perković (Split) in Jure Pelko. (foto: Split/Ivica Cavka)

Odgovora Domžalčani med odmorom žal niso uspeli najti, saj sta Toni Perković in Pavle Marčinković, na začetku tretjega dela igre, domače hitro popeljala na 56:42, od tam pa pravega povratka za Sunse ni bilo več. S trojko Jureta Pelka so se sicer tik pred koncem četrtine približali na 66:58, na začetku zadnje pa po košu Krešimirja Radovčića celo na 70:65, za kaj več pa je zmanjkalo energije. Domači so z delnim izidom 16:2 ponovno pobegnili, tekmo pa mirno pripeljali do konca in slavili z 90:79.

Pri domačih je Perković tekmo končal s 33 točkami in 6 podajami, na domžalski strani pa sta Radovčić in Blaž Mahkovic dosegla po 24 točk, drugi je temu dodal še 5 skokov in 6 podaj. V letos močno izenačenem regionalnem tekmovanju, ko 3. in 10. mesto ločita vsega dve zmagi, Domžalčani ostajajo tik pod vrhom. Jih je pa danes pri razmerju zmag in porazov 6/4 že ujela Sutjeska, ki je doma ugnala Široki, jutri pa lahko vajo ponovi še Rogaška, ki doma igra s Slobodo.

Krešimir Radovčić v malo bolj vroči razpravi z Mateom Kedžom. (foto: Split/Ivica Cavka)

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Dobro smo začeli, a je treba dodati, da Split ni štartal z najmočnejšo zasedbo. Kasneje nismo več uspeli ujeti pravega ritma, pa še oni so bili preveč razigrani. Trikrat zapored smo naredili MVPja kroga, kar absolutno ni v redu. Ne glede na to, da je Split pred sezono veljal za enega od favoritov lige, bi po tokratnem začetku morali iztržiti več. Je pa bilo vseeno videti tudi kar nekaj pozitivnih stvari, iz katerih bomo črpali za naslednje tekme.”

To soboto, 7. 12.,  sledi naslednja domžalska tekma, v gosteh se bodo pomerili z GGD Šenčurjem.

Liga ABA 2, 10. krog (Split, 3. 12. 2019)

Split – Helios Suns 90:79 (17:24, 30:18, 21:16, 22:21)

Split: Perković 33 (6 podaj), Kedžo 13 (6 skokov, 5 podaj), Gabrić 11 (5 skokov), Cunningham, Runjić, Marčinković 23 (6 skokov, 11 podaj), Šarić 4, Bajo 3, Kovačevič, Vrgoč 3, Morris, Rikić
Helios Suns: Konjević 8, Šikanić, Radovčić 24, Prepelič, Pelko 5, Bratec 4, Oman 6, Šantelj 2 (5 skokov), Mahkovic 24 (5 skokov, 6 podaj), Florveus 6, Strel