Domžalski košarkarji so naporen mesec oktober zaključili z odlično igro in posledično tudi prepričljivo zmago v Ligi ABA 2, na domačem parketu so z 91:73 ugnali goste iz Tuzle.

V prvi četrtini so domači košarkarji malo zbežali Slobodi (22:16), a so se slednji v drugih desetih minutah vrnili v igro predvsem zaradi dobre igre Walterja Gregga in Dejana Janjića, tako da smo bili ob glavnem odmoru izenačeni na 39:39.

John Florveus

Že tako so gledalci, ki so glede na uro tekme (18.00), predvsem pa dan (četrtek, med počitnicami), presenetili z lepim obiskom, uživali v dobri napadalni košarki, ob tem pa so Helios Sunsi v 3. četrtini prestavili še prestavo višje in dosegli kar 27 točk, jih gostom dovolili le 12, ter tako pred zadnjimi desetimi minutami vodili s 66:51. Skozi vso tekmo je bil odličen John Florveus, ki mu je očitno dobro del povratek dlje časa poškodovanega Jureta Pelka, v tem delu igre pa sta se razigrala še Davor Konjević in Krešimir Radovčić.

V zadnji četrtini so Domžalčani uspešno nadzorovali razliko, tako da so tekmo lahko zaključili vsi mlajši košarkarji in na koncu slavili z 91:73. Za zmago je Florveus 18 točkam dodal 6 skokov, po 17 točk sta dodala Konjević in Radovčić (6 podaj). Pri Slobodi sta tekmo s 15 točkami končala Sani Čampara in že omenjeni Gregg.

Jure Pelko

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke fantom za zmago. Tekma je bila točno taka, kot smo pričakovali. V prvem polčasu so nam težave povzročali njihovi napadalni skoki in pa tranzicija, v drugem delu pa smo to uspeli omejiti tudi na račun utrujenosti njihovih nosilcev. Mislim, da je zmaga zaslužena.”

Helios Sunse naslednja tekma čaka v ponedeljek, 4. 11., ko bodo, v prestavljeni tekmi 6. kroga državnega prvenstva, gostovali v Novem mestu pri Krki.

Liga ABA 2, 5. krog (Domžale, 31. 10. 2019)

Helios Suns – Sloboda Tuzla 91:73 (22:16, 17:23, 27:12, 25:22)

Helios Suns: Konjević 17, Šikanić, Radovčić 17 (6 podaj), Maček, Prepelič, Pelko 3 (6 podaj), Bratec 7, Oman 3, Šantelj 6, Mahkovic 13, Florveus 18 (6 skokov), Strel 7
Sloboda: Gregg 15, Jakupović, Janjić 11 (7 skokov), Gegić 13 (6 skokov), Dedajić, Čerkezović 4, Čampara 15, Tomašević 5, Manjgafić 6, Omerović 2, Grubor 2