Košarkarska zveza Slovenije s “Pokalom mladih” nagrajuje množičnost, uspešnost in fair play slovenskih mladinskih košarkarskih pogonov, tako kot lansko leto pa je tudi letos 1. mesto pripadlo domžalskim Helios Sunsom.

Super teden za Helios Sunse; najprej naslov pri U15, potem še 1. mesto v Pokalu mladih.

Letos je bila razlika med 1. mestom in pa drugo Petrol Olimpijo zgolj 2 točki, kar pomeni, da je končna odločitev padla celo na zaključnem turnirju U15, ki se je pretekli vikend odvijal v Domžalah. Helios Suns so z naslovom državnih prvakov osvojili ravno dve točki več od Olimpije, ki je U15 prvenstvo končala na 3. mestu.

Domžalčani so tako ponovili dosežek iz pretekle sezone, ko so bili ravno tako najboljši v Sloveniji. Letos je do 3. mesta prišel Slovan, največji skok pa je uspel Košarkarskemu klubu iTeam, ki je svojo uvrstitev glede na lani popravil za kar 28. mest. Med dekleti je slavilia Ježica, pred Celjem in Ilirijo. V tekmovanju Pokal mladih je letos pri fantih sodelovalo 87 društev, pri dekletih pa 32.