Domžalski košarkarji so, vsaj glede na pričakovanja košarkarske javnosti, pripravili lepo presenečenje z zmago na gostovanju pri Hopsih na Polzeli (82:95). S tem so prišli tudi do t.i. brejka, ki ga bodo lahko z zmago in uvrstitvijo v polfinale potrdili že to soboto, ko Hopsi prihajajo v Domžale.

Prva četrtina, razen da je bila ekstremno napadalno usmerjena (25:27), še ni kazala na tako prevlado domžalskih košarkarjev. Potem pa se je razigral Igor Tratnik, ki je v prvem polčasu dosegel kar 15 točk, Sunsi pa so do polčasa pobegnili na +10, 41:51.

Ko je v 27. minuti Nikola Gajić zadel še dodaten prosti met po osebni napaki Caseya Bensona, se je domžalska prednost povzpela že na +17 (53:70), dvorana na Polzeli pa je počasi začela obupavati nad prvo četrtfinalno tekmo. Milojko Vasilić je domače pred iztekom tretje četrtine približal na 64:75, a so Sunsi v zadnjih desetih minutah, predvsem z razpoloženim Miroslavom Pašajlićem, uspeli mirno nadzorovati zaključek tekme, ki se je končala z zmagovitih 82:95 za Helios.

Miroslav Pašajlić

Pašajlić je tekmo končal pri 26 točkah (trojke 6/13, skupno Domžalčani 14/32), po 15 točk sta dodala še Tratnik (6 skokov) in pa Blaž Mahkovic, ki je z 10 skoki prišel tudi do dvojnega dvočka. Prvi strelec domačih je bil Vasilić z 19 točkami.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “V Ligi za prvaka sem moral devetkrat čestitati nasprotnikom, tokrat pa čestitam svojim fantom za odlično predstavo in zmago. Vedeli smo kaj nas čaka, vedeli smo kaj moramo storiti. Imamo še preveč nihanj v igri, preveč nespametnih potez v napadu, danes pa je prevladalo to, da smo zadeli tako odprte, kot težke mete.”

Domžalčani lahko že to soboto, 4. 5., ko ob 19.00 Polzelani prihajajo v Športno dvorano Domžale, pridejo do mesta v polfinalu, a bodo za to potrebovali polno in glasno “komunalo”. Vabljeni!

Liga Nova KBM, 1. tekma četrtfinala (Polzela, 30. 4. 2019)

Hopsi Polzela – Helios Suns 82:95 (25:27, 16:24, 23:24, 18:20)

Hopsi: Burgett 16 (8 skokov), Benson 8 (6 podaj), Dragan 7 (5 skokov), Rotar 10 (5 podaj), Copot, Čebular 13, Borse (5 skokov), Godler, Atanacković 3, Vasilić 19, Jack 6, Zmrzlak
Helios Suns: Pašajlić 26, Gajić 12, Klavžar, Fon 3, Bratec 5, Oman 2, Tratnik 15 (6 skokov), Močnik 11 (5 podaj), Jogan, Mahkovic 15 (10 skokov), Besedić 6, Strel