Helios Sunsi še čakajo na prvo zmago v Ligi Nova KBM za prvaka, potem ko so v 3. kolu, v gosteh, priznali premoč tudi Petrol Olimpiji. Ljubljančani so slavili s 74:66.

Domžalčani so tekmo odprli precej nerazpoloženo, kar se odraža tudi na rezultatu prve četrtine, ki jo je Olimpija dobili z 22:10. Po zabijanju nekdanjega “barvarja” Bojana Radulovića je bilo v 15. minuti že 27:11, potem pa so se Domžalčani le malce prebudili. S strelsko razpoloženim Miroslavom Pašajlićem, ki je s trojko postavil tudi končni izid polčasa, so Sunsi ob odmoru zaostajali za 8, 39:31.

Miroslav Pašajlić

Na začetku drugega polčasa je Helios dvakrat prišel na -3 (39:36 in 42:39), nato pa je na parketu stožiške dvorane prevladovala domača Olimpija. Pred zadnjimi desetimi minutami so vodili 62:47, v 32. minuti pa je bilo na semaforju že 70:47. Ko smo že mislili, da je vse že končano, pa so Sunsi še enkrat našli val energije in z delnih 14:2, slabe tri minute pred koncem, prišli do 72:61, za kaj več pa je zmanjkalo energije in časa. Končni resultat 74:66 je z zadetim metom postavil Nejc Klavžar.

Pri domačih je Jan Špan dosegel 15 točk, eno manj je dodal Boban Tomić. Prvi strelec tekme je bil naš Pašajlić z 18 točkami, 14 jih je dodal Blaž Mahkovic.

Dejan Jakara

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: ”Čestitke Petrol Olimpiji za zmago. Vedeli smo, da bodo Ljubljančani igrali agresivno, kar nam je na začetku povzročalo nemalo težav, a smo se na to agresivno igro prilagodili in odigrali solidno tekmo. Kljub temu smo napravili kar nekaj napak, ki jih moramo odpravit pred nadaljevanjem sezone, a na prihajajoče tekme lahko gledamo pozitivno.”

Naslednja tekma Helios Sunse čaka prihodnjo sredo, 20. 3., ko v Domžale prihaja novomeška Krka

Liga Nova KBM za prvaka, 3. kolo (Ljubljana, 14. 3. 2019)

Petrol Olimpija – Helios Suns 74:66 (22:10, 17:21, 23:16, 12:19)

Olimpija: Jones 3, Špan 16, Bubnić 3, Lazić 11 (10 skokov), Lorbek 6, Simonović 8 (6 skokov), Lapornik 5, Begić, Badžim 3, Radulović 4 (5 skokov), Kastrati, Tomić 15
Helios Suns: Pašajlić 18, Gajić 8, Klavžar 2, Fon 3, Oman 2, Maček, Močnik 10, Jogan (5 skokov), Mahkovic 14, Besedić 9, Strel