Helios Sunsi so, v zaostali tekmi 11. kola Lige Nova KBM, gostovali v Novem mestu pri Krki in v dramatični končnici igubili s 66:65. Miroslav Pašajlić je imel met za zmago, a žoga žal ni hotela skozi obroč.

Domžalčani bi z morebitno zmago naredili ogromen korak proti Ligi za prvaka, tako pa bo treba na sigurno uvrstitev med prvih šest ekip v prvenstvu še malo počakati. V Novem mestu je 30 minut vse kazalo, da bodo Sunsi vpisali pomembni dve točki v državnem prvenstvu, pred zadnjo četrtino so namreč vodili s 43:50. A so se domači Krkaši prebudili, ko je bilo to najbolj potrebno, Domžalčani pa niso izkoristili svojih priložnosti.

Sredi zadnjega dela igre, po trojki Luke Lapornika, je Krka povedla z 59:57 in vodstva ni več izpustila iz rok. Domači so v zadnjo minuto vstopili s tremi točkami naskoka, na drugi strani je nato oba prosta meta zadel Jure Močnik, Krka pa je potem zapravila svoj napad. Sunsi so imeli tako dovolj časa, pa poskušajo priti do zmage, a zadnji met Miroslava Pašajlića izza črte 6,75m ni našel cilja. Zmaga s 66:65 je tako ostala v Novem mestu.

Pri domačih je Domen Bratož dosegel 15 točk, pri Sunsih jih je največ, 13, prispeval Pašajlić. z 10 točkami, 7 skoki in 5 podajami se je izkazal kapetan Močnik.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: ”Čestitke Krki za zmago. Na žalost nam danes ni stekel met, še posebej slabo smo metali za tri točke. Če bi vsaj približno ponovili predstavo iz Šenčurja, bi verjetno zmagali. Vseeno smo prikazali dobro igro proti Krki, ki je bila na domačem terenu nedvomno velik favorit. Sedaj moramo dvigniti glave in se pripraviti na tekmi, ki nas še čakata v tem tednu.’’

Odmora ne bo veliko, že v četrtek je na vrsti domač obračun Lige ABA 2 proti Lovćenu, v nedeljo pa sledi še tekma slovenskega prvenstva z Rogaško. Oba obračuna se v Športni dvorani Domžale pričneta ob 19. uri.

Liga Nova KBM, 11. kolo (Novo mesto, 29. 1. 2019)

Krka – Helios Suns 66:65 (12:20, 20:16, 11:14, 23:15)

Krka: Stergar, Jančar Jarc, Marinelli 2, Škedelj 6 (10 skokov), Osolnik 3, Bratož 15, Stipaničev 4, Cinac 10, Fifolt 3, Jošilo 3 (9 skokov), Lalić 11 (5 skokov), Lapornik 9
Helios Suns: Pašajlić 13, Klavžar 3, Fon 9, Bratec 3, Oman 2, Maček, Močnik 10 (7 skokov, 5 podaj), Jogan, Mahkovic 12 (5 skokov), Besedić 9, Strel, Šalić 4 (6 skokov)