Helios Sunsi so v 13. kolu Lige Nova KBM gostovali pri Šentjurju, neposrednem tekmecu v boju za prvih šest mest oz. uvrstitev v Ligo za prvaka. Za razliko od pokalne tekme pred slabim tednom dni, ko so bili proti Šentjurjanom nemočni, so tokrat pokazali drug obraz in v izenačeni končnici ohranili mirne živce ter slavili s 75:81. To je bila prva zmaga Domžalčanov proti Šentjurju, odkar na njihovi klopi sedi Jakša Vulić.

Ekipi sta si bili vseskozi povsem blizu, nobeno od moštev si med tekmo ni priigralo dvoštevilčne prednosti. Prva četrtina je bila skorajda v NBA ritmu, košarkarji so bili izredno razpoloženi pri metih z razdalje, po desetih minutah pa je semafor kazal 27:23 za domače. Še sredi 2. četrtine je Šentjur vodil s 37:33, Sunsi pa so z delnih 2:9 obrnili rezultat in na glavni odmor odšli s prednostjo treh točk (39:42).

Nikola Gajić

V nadaljevanju se večino niti igre v rokah držali domžalski košarkarji. Odlično je soigralce razigraval kapetan Jure Močnik (skupaj kar 13 podaj), razpoloženemu Miroslavu Pašajliću pa se je v napadu pridružil še Nikola Gajić. Sunsi so bili ves čas spredaj, sicer za največ 7 točk, pred zadnjo četrtino pa je semafor kazal 61:66.

Domači so v zadnjih desetih minutah vseskozi pretili, se kar nekajkrat približali le na tri točke zaostanka, a ko sta Đoko Šalić in tokrat odlični Urban Oman dobro minuto pred koncem, dvakrat zapored zabila žogo skozi obroč, je bila tekma odločena. Prvi strelec Šentjurja, Davor Konjević, je nato s trojko lahko le še lepotno popravil končni rezultat za 75:81.

Konjević je tekmo končal pri 20 točkah in 11 skokih, prvi strelec obračuna pa je bil naš Miroslav Pašajlić z 22 točkami. 15 točk, 6 skokov in 5 podaj je prispeval Nikola Gajić, 11 točk in 4 skoke je dodal Urban Oman, 8 točk, 5 skokov in kar 13 podaj pa Jure Močnik.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke fantom! Še pred začetkom tekmo sploh nismo vedeli, kdo bo lahko igral. Poznalo se je, da smo imeli malce več časa za pripravo na tekmo. Fantje so se dosledno držali naših dogovorom in to je na koncu tudi odločilo. Uspelo nam je odigrati tekmo z zelo malo izgubljenimi žogami, zlasti v primerjavi s ponedeljkovo tekmo v tej dvorani.”

Ekipi se bosta še tretjič v tednu dni srečali že ta ponedeljek, 14. 1., v povratni tekmi četrtfinala Pokala Spar. Tekma se v Športni dvorani Domžale prične ob 19. uri, Šentjurjani pa s prvega obračuna branijo kar 24 točk naskoka.

Liga Nova KBM, 13. kolo (Šentjur, 12. 1. 2019)

Šentjur – Helios Suns 75:81 (27:23, 12:19, 22:24, 14:15)

Šentjur: Konjević 20 (11 skokov), Strmčnik 4, Woolridge 5, Jereb 3, Krušič 4, Pešić 16 (7 skokov), Krajnc, Vrhovšek, Jurček 8, Čigoja, Ledl, Ahmedović 15 (6 skokov)
Helios Suns: Pašajlić 22, Gajić 15 (6 skokov, 5 podaj), Klavžar, Fon, Bratec 5, Oman 11, Močnik 8 (5 skokov, 13 podaj), Jogan, Besedić 8, Strel 3, Šalić 9