Helios Sunsi so prišli do najvišje zmage v letošnji sezoni Lige ABA 2, ob tem pa so dosegli tudi najvišje število točk letos. Na gostovanju pri Vršcu so slavili kar s 74:106 in tako na najlepši možen način zaključili leto 2018!

Razen prvih pet minut, ko je semafor kazal še 12:12, je bila tekma v Vršcu izenačena, potem pa so Domžalčani predvsem po zaslugi razpoloženih Đoka Šalića in Miroslava Pašajlića do konca 1. četrtine pobegnili na 20:28 in se vse do zadnjega sodniškega pisak niso več ozirali nazaj.

Člani do visoke zmage v Vršcu.

V začetku 2/4 je nekaj točk dodal še Nejc Klavžar, nadaljeval je Šalić, dobro pa prvi polčas zaključil Urban Oman in Sunsi so ob glavnem odmoru vodili že 35:54. Po seriji Pašajlića in Šalića je bilo na začetku 2. polčasa hitro že +29 (39:68), z lepo minutažo mladih pa so Domžalčani mirno pripeljali do konca in v zaključku zadnje četrtine lovili celo stotico, ki je tokrat pripadla Adrianu Joganu. Celotno sliko je malce skazila le Omanova poškodba gležnja pol minute pred koncem tekme.

Pri domačih je bil, z 18 točkami in 6 skoki, prvo ime Dušan Ognjenović, je pa bilo zato toliko več razpoloženih košarkarjev na strani Sunsov; Šalić se je zaustavil pri 28 točkah, Pašajlić je dodal 25 točk in 6 podaj, odlično pa sta minute izkoristila tudi mlada Nejc Klavžar (16 točk, 5 skokov) in Urban Oman (15 točk).

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestital bi svojim fantom za zmago, zadovoljstvo je toliko večje, ker je to naša prva zmaga na gostovanjih. Vršcu želim veliko sreče v nadaljevanju sezone. Vseeno pa mislim, da to ni ključna zmaga za obstanek v ligi, saj se je letos že pokazalo, da lahko vsak premaga vsakega.”

Sunsi tako z izkupičkom 5 zmag in 8 porazov leto 2018 zaključujejo na 10. mestu Lige ABA 2, jih pa naslednja tekma čaka že 3. januarja, ko v Domžale prihaja Borac iz Čačka.

Liga ABA 2, 13. kolo (Vršac, 27. 12. 2018)

Vršac – Helios Suns 74:106 (20:28, 15:26, 26:34, 13:18)

Vršac: Čirković, Munižaba 6, Kapetanović 12, Mitrović 6, Radivojević 5, Brkić 10 (6 skokov), Jovanović 17, Simović, Ognjenović 18 (6 skokov), Silađi
Helios Suns: Pašajlić 25 (6 podaj), Gajić (6 skokov), Klavžar 16 (5 skokov), Fon 5, Bratec, Oman 15, Durnik 2, Močnik 1 (8 podaj), Jogan 5, Strel 9, Šalić 28