Pester (podaljšan) vikend je za mlajšimi selekcijami Helios Sunsov. Od četrtka dalje so potekale domače in gostujoče tekme mladih, spodaj preverite kako jim je šlo od rok.

Pionirji U13

Tokrat je bila aktivna le ekipa U13 B, ki je v soboto, 8.12., igrala domač turnir 2. SKL, v goste pa sta prišli ekipi Škofje Loke in Cerknice. Slednji so v prvi tekmi, predvsem z dobro igro v obrambi, prišli do  veliko ukradenih žog, ki so jih v napadu s pridom izkoriščali skozi lahke zaključke. Za naše leto mlajše košarkarje je bil tempo enostavno malo prehud. So pa zato mladi Sunsi vsaj v drugi tekmi proti LTH Castingsu pokazali zobe. Borben prvi polčas sicer ni bil dovolj za končno zmago, vseeno pa smo videli nekaj lepih potez, ki so jih starši na tribunah pozdravili z glasnim aplavzom.

Helios Suns B : Cerknica 31 : 63 (7:18, 11:16, 5:13, 8:16)
Helios Suns B : LTH Castings 26 : 46 (7:14, 10:7, 5:12, 4:13)

Chris Cerovak, pionirji U13 B

Pionirji U15

Nedeljsko (d)opoldne je bilo rezervirano za tekmi pionirjev U15. Ekipa B je je na domačem parketu bila hud boj z ekipo Krka zeleni, na koncu, po slabši zadnji četrtini, pa so jim tudi morali priznati premoč. Ekipa A, Helios Suns Coris, pa je tokrat v derbiju kola gostovala v mali dvorani Stožice, pri Petrol Olimpiji A. Domžalčani so bili od prve minute dalje v rahli prednosti, glavno zalogo pa so si nabrali z odlično 3. četrtino in tako prišli do prestižne zmage.

Helios Suns B – Krka zeleni 59:71 (21:12, 15:21, 15:20, 8:18)
Petrol Olimpija A – Helios Suns Coris 63:84 (17:25, 24:23, 9:25, 13:11)

Maj Kovač, pionirji U15 B

Kadeti U17

Že med tednom so svojo tekmo 2. SKL odigrali fantje U17 B, že v četrtek so gostovali v Postojni. Z le dvema dobrima četrtinama žal niso uspeli presenetiti domačih, ki so si vso prednost nabrali z odličnima prvo in tretjo četrtino.

Sta pa zato do zmag prišli preostali dve kadetski ekipi. Ekipa A, Helios Suns AS Domžale Moto center, je v petek zvečer gostila vrstnike AKK Branik iz Maribora. Ti so tekmo bolje odprli in prvi del igre dobili z 22:26, do konca 3. četrtine sta bili ekipi nato poravnani, v zadnjem delu igre pa so Sunsi le vzeli stvari v svoje roke in vodstva niso več spustili iz rok. Ekipa B pa je v soboto dopoldan gostovala v Radovljici in do zmage prišla z odličnim prvim polčasom, po katerem so imeli Domžalčani že 21 točk naskoka.

Jakob Strel, mladinci U19 A

Postojna – Helios Suns C 85:63 (26:15, 15:16, 27:14, 17:18)
Helios Suns AS Domžale Moto center – AKK Branik 91:78 (22:26, 26:21, 17:18, 26:13)
Radovljica – Helios Suns B 69:87 (20:33, 13:21, 16:12, 20:21)

Mladinci U19

Ekipa A, Helios Suns Matica MB, je v nedeljo pozno popoldne na domačem parketu ugnala zasedbo Koš Primorske, s katero je tokrat v Domžale pripotoval tudi članski reprezentant Gregor Glas. Spremljali smo zanimiv, napet obračun, poln lepih potez, ki so ga Sunsi na svojo stran nagnili v drugih 20 minutah in tako prišli še do druge zmage v drugem delu prvenstva. Zvečer so nato svojo tekmo v 2. SKL odigrali še fantje ekipe U19 B, ki so doma gostili Trote iz Novega mesta. Ti so se predstavili z zelo zagnano in borbeno igro, vseeno pa je na koncu zmaga ostala doma.

Helios Suns Matica MB – Koš Primorska 76:68 (21:13, 15:21, 20:16, 20:18)
Helios Suns B – Troti Novo mesto 66:57 (15:16, 19:9, 13:7, 19:25)