Helios Sunsi so v 7. kolu Lige Nova KBM gostovali na vročem terenu v Rogaški Slatini in prišli do izredno pomembne zmage v boju za prvih šest mest v državnem prvenstvu. Tehtnico je na domžalsko stran prevesil povratnik Blaž Mahkovic, ki je za zmago z 78:91 prispeval kar 28 točk in 9 skokov.

Veliko o tokratni tekmi, ki so jo na račun poškodb domači odigrali brez Davisa, Mijovića in Tomića, pove že dejstvo, da je bila Rogaška na celotnem srečanju v vodstvu vsega dve minuti, ob nekajkratnem izenačenju pa so bili večino časa v ospredju Domžalčani. Ti so tekmo odlično odprli, povedli z 10:17, a na prvi odmor odšli le s točko prednosti (20:21). Na začetku 2. četrtine sta prišli tisti dve minuti, ko so domači povedli, a se je vse skupaj hitro spet nagnilo na stran Sunsov, potem ko so v tem delu igre Blaž Mahkovic, Jure Besedić in Miroslav Pašajlić zadeli 5 metov izza črte 6,75m. Polčas 43:49.

Tretja četrtina je bila povsem v znamenju Mahkovica, ki je prispeval 12 od 17 točk Heliosa in tako praktično sam držal korak z Rogaško, ko je sredi zadnjega dela igre, po trojkah Nikole Gajića ter Pašajlića, razlika prišla na +12, 67:79, pa je počasi postajalo jasno, da bi to znal biti domžalski večer. Domači niso imeli pravega odgovora, Sunsi pa so tekmo mirno pripeljali do konca in zmage z 78:91.

Blaž Mahkovic je na prvi tekmi po povratku v Domžale prispeval 28 točk in 9 skokov.

Pri domačih je Miha Vašl dosegel 24 točk, pri Sunsih pa je Blaž Mahkovic pokazal, da je morda ravno tisto, kar so Domžalčani iskali. Dosegel je kar 28 točk in temu dodal še 9 skokov, Miroslav Pašajlić je prispeval 20 točk in 5 podaj.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Najprej bi čestital našim fantom za zasluženo zmago. Vedeli smo, da bo tekma težka, kljub temu da je Rogaška igrala oslabljena. To se je žal dogajalo tudi nam, zdaj pa smo se končno malo sestavili. Več kot očitno je, da bo Blaž Mahkovic prava okrepitev. Sledi malo pavze, nato pa gremo znova v naporen spored.”

Zaradi reprezentančnih akcij, od Domžalčanov je selektor Slovenije Rado Trifunović vpoklical Aljaža Bratca in Urbana Durnika, sledi deset dni tekmovalnega premora. Naslednja tekma tako Sunse čaka v ponedeljek, 3. 12., ko se bodo v Pokalu Spar pomerili z drugoligašem Terme Olimia iz Podčetrtka, dva dni zatem pa sledi domač obračun Lige ABA 2 proti Sparsom iz Sarajeva.

Liga Nova KBM, 7. kolo (Rogaška Slatina, 24. 11. 2018)

Rogaška – Helios Suns 78:91 (20:21, 23:28, 16:17, 19:25)

Rogaška: Kosić 13 (10 podaj), Davis, Božak, Sivka, Mijović, Čevizović, Šantelj 19, Bilić 6 (12 skokov), Pajić 5, Tomić, Knežević 11 (5 skokov), Vašl 24
Helios Suns: Pašajlić 20 (5 podaj), Gajić 10 (6 skokov), Klavžar, Fon, Bratec, Oman 2, Durnik, Močnik 13 (6 podaj), Mahkovic 28 (9 skokov), Besedić 5, Strel, Šalić 13