Helios Sunsi v Ligi ABA 2 tudi po gostovanju v Mostarju ostajajo pri treh zmagah. Obe ekipi sta bili izredno napadalno razpoloženi, z odličnim odstotkom meta iz igre, domači Zrinjski pa je prevladoval v skoku, kar je na koncu tudi nagnilo tehtnico na stran domačih, ti so slavili s 96:86.

V Mostarju sta bili obe zasedbi odlično napadalno razpoloženi. (foto: Zrinjski/Ivica Mucić)

Domžalčani so tekmo sicer odlično odprli in bili v 7. minuti še spredaj z 12:14, potem pa so domači s serijo trojk Ramljaka, Sokolovića in Milićevića v le treh minutah prišli do delnega izida 13:3 in s tem vodstva po prvih desetih minutah s 25:17. Sledila je napadalno najboljša domžalska četrtina v dosedanjih tekmah Lige ABA 2. Začel je Miha Fon, nadaljevala Jure Besedić in Nejc Klavžar, s trojko tik pred koncem prvega polčasa pa zaključil Miroslav Pašajlić za 49:45. Ja, Sunsi so dosegli kar 28 točk, a so jih na drugi strani prejeli 24, tako da so bili ob glavnem odmoru še vedno v minimalnem zaostanku.

Zrinjski si je v zaključki 3. in začetku zadnje četrtine, predvsem po zaslugi tokrat odlično razpoloženega Svena Smajlagića, priigral že 15 točk naskoka (79:64), a se Domžalčani niso predali. Sredi zadnjega dela igre so po dveh prostih metih Besedića prišli le na pet točk zaostanka, za kaj več pa je v končnici zmanjkalo sreče in pa predvsem zbranosti. Ob slavju domačih s 96:86 bodi v oči dejstvo, da so imeli Sunsi tokrat kar 63% met iz igre (10/19 za tri), ki ga niso uspeli izkoristiti. Predvsem na račun podrejenosti v skoku, ki so ga domači dobili s 24:14, s tem da so imeli Domžalčani vsega en skok v napadu.

Pri domačih je Smajlagić dosegel svoj rekord sezone s 30 točkami (6/8 za tri), pri Domžalčanih pa je Miroslav Pašajlić dosegel 20 točk, 15 jih je dodal Đoko Šalić, 13 pa Jure Besedić.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Zaslužena zmaga Zrinjskega, sem pa vseeno zadovoljen tudi z našo igro. Domači so sezono, podobno kot mi, začeli z nekaj poškodbami, zato izkupiček ene zmage in sedmih porazov ni realen pokazatelj Zrinjskega. Gre za izredno “šutersko” ekipo, kar je danes dobro pokazal Smajlagić.”

Domžalčane naslednja tekma čaka že to soboto, 24. 11., ko v 7. kolu Lige Nova KBM gostujejo v Rogaški Slatini.

Liga ABA 2, 9. kolo (Mostar, 21. 11. 2018)

Zrinjski Mostar – Helios Suns 96:86 (25:17, 24:28, 25:19, 22:22)

Zrinjski: Šutalo 6, Petrić, Smajlagić 30, Sokolović 17 (8 podaj), Golemac, Todorović 6, Šamadan, Milićević 7, Pandurić 4, Ljujić 3 (5 skokov), Bakić 7, Ramljak 16 (9 skokov)
Helios Suns: Pašajlić 20, Gajič 5, Klavžar 7, Fon 11, Bratec 6, Oman, Durnik 4, Močnik 5, Jogan, Besedić 13, Strel, Šalić 15