Helios Sunsi so v domačem prvenstvu utrpeli enega od najvišjih porazov v zadnjih sezonah, na gostovanju pri Sixt Primorski so namreč morali Koprčanom priznati premoč s kar 47 točkami razlike (97:50).

Dejstvo, da so Domžalčani zaigrali brez še vedno odsotnih Jureta Besedića in Nikole Gajića sicer malce omili vse skupaj, a si preostali del ekipe vseeno ne bi smel dovoliti take igre. Potem ko je po prvih 10 minutah še vse kazalo na dokaj enakovredno merjenje moči, so ali domači prestavili prestavo višje ali pa Sunsi popolnoma izginili s parketa, tako da je v Areni Bonifika igralo le še eno moštvo.

Domžalčani so tokrat “potonili” na Primorskem. (foto: Žiga Mikeli)

Pred 2. četrtino je sicer zelo močna koprska zasedba vodila s 17:13, še v 15. minuti pa je bilo “le” 25:20. Do konca polčasa so domači pobegnili na 44:32, pravi domžalski kolaps pa je nato sledil v naslednjih dvajsetih minutah. Z neverjetnih 53:18 so Primorci dobili drugi polčas, ko so sicer, to je treba priznati, res zadevali z vseh možnih položajev, z domžalske strani pa ni bilo prave energije, volje, žal pa tudi prezicnosti ne. Končnih 97:50 paš pove svoje.

Urban Durnik je 12 točkam dodal še 6 skokov, na drugi strani je bil s 16 točkami najbolj uspešen nekdanji “barvar” Luka Vončina.

Jovan Beader, trener Helios Sunsov: “Težko je karkoli povedati po takem porazu. Čestitke Primorski za zmago, upam pa, da se mi čim prej sestavimo, da se vrnejo vsi poškodovani in da začnemo čim prej normalno trenirati.”

Domžalčane v prihodnjem tednu čakata dve domači tekmi, v sredo, 14. 11., v jadranskem tekmovanju proti Sutjeski iz Nikšića (ČG), v soboto, 17. 11., pa v Športno dvorano Domžale prihaja še Šenčur Gorenjska gradbena družba. Obe tekmi se pričneta ob 19. uri.

Liga Nova KBM, 5. kolo (Koper, 10. 11. 2018)

Sixt Primorska – Helios Suns 97:50 (17:13, 27:19, 27:8, 26:10)

Primorska: Ferme 13 (7 podaj), Harris 7, Čakarun 10 (7 skokov), Kosi 4 (6 skokov), Zupan 7, Marinković 10, Hodžić 6, Jagodić Kuridža 9 (5 skokov), Vujasinović, Šiško 8 (6 podaj), Glas 7 (8 skokov), Vončina 16
Helios Suns: Pašajlić 6, Klavžar 2, Fon 5, Bratec 4, Durnik 12 (6 skokov), Močnik 7, Jogan 5, Strel 2, Šalić 7