Člani so v 7. kolu Lige ABA 2 gostovali pri Lovćenu v Cetinju ter zabeležili peti poraz v letošnji sezoni jadranskega tekmovanja. Domači so bili boljši z 79:58.

Tokrat so Domžalčani, ki so morali tekmo odigrati brez poškodovanih Jureta Besedića in Nikole Gajića, tekmo dobro odprli in s trojko Mihe Fona povedli s 4:8, a nalet ni trajal dolgo. Ravno obratno, domači so na krilih Miloša Popovića in Radenka Pilčevića prvo četrtino zaključili z delnih 16:5 in po desetih minutah vodili z 20:13. V drugem delu igre je prednost domačih hitro postala dvoštevilčna, a po zadetih prostih metih Jureta Močnika v 15. minuti še vedno obvladljiva (33:23). Nato pa smo bili spet priča slabemu domžalskemu zaključku četrtine, z delnih 13:4 je Lovćen ob glavnem odmoru vodil že s 46:27.

Domžalčani so morali v Cetinju priznati premoč domačemu Lovćenu. (foto: Lovčen 1947 / Novak Abramović)

V drugem polčasu se razlika nato ni močno spreminjala. Sunsi so sicer malo bolje odigrali tretjo četrtino, jo dobili s 15:20, a kakšnega večjega presenečenja domači niso dovolili. Z domžalske strani veseli predvsem dejstvo, da je do izdatne priložnosti prišel mlajši del ekipe, nihče pa se ni ustrašil glasnega domačega pritiska s tribun. Končalo se je s prepričljivih 79:58 za Lovćen.

Pretirano strelsko razpoloženega košarkarja med Sunsi tokrat ni bilo. Đoko Šalić je tekmo končal pri 10 točkah, Nejc Klavžar pa pri devetih. Kompletno predstavo ima za sabo kapetan Jure Močnik z 8 točkami, 8 podajami in 4 skoki. Prvi strelec domačih je bil Miloš Popović s 24 točkami in 9 skoki.

Jovan Beader, trener Helios Sunsov: “Čestitke Lovćenu za zasluženo zmago. Ob kadrovskih težavah z odhodom Nikolića, smo v Cetinje pripotovali še rahlo oslabljeni na račun poškodb, tako da je bilo res težko igrati. Prva četrtina ni bila slaba, v drugi smo padli, tretja pa je bila zadovoljiva. Težave imamo z realizacijo, težko pa to popravljamo na treningih ob dveh tekmah tedensko. Verjamem pa, da se bomo kmalu dvignili in prebredli trenutno krizo.”

Liga ABA 2, 7. kolo (Cetinje, 7. 11. 2018)

Lovćen 1947 – Helios Suns 79:58 (20:13, 26:14, 15:20, 18:11)

Lovćen: Pilčević 10 (8 podaj), Popović A. 12 (5 skokov), Vrbica 10, Parača, Lopičić, Lelić 6 (5 skokov), Božović, Popović M. 24 (9 skokov), Đukanović 4, Hajduković, Todorović 11 (6 skokov), Đoković 2
Helios Suns: Pašajlić 7, Klavžar 9, Fon 5, Bratec 3, Oman 5 (8 skokov), Durnik 8, Močnik 8 (8 podaj), Jogan 3, Strel, Šalić 10