V 4. kolu Lige Nova KBM so morali Helios Sunsi na domačem parketu priznati premoč Jakši Vuliću in njegovemu Šentjurju, ki je na Kozjansko odnesel zmago z 59:71.

Tako kot imajo Domžalčani že v navadi na zadnjih tekmah, so tudi tokrat nasprotniku dovolili preveč točk v uvodni četrtini tekme, sami pa kar ne najdejo izhoda iz napadalne krize. Gostje so po 10 minutah vodili s 13:22, v začetku druge četrtine pa, po dveh točkah ameriškega branilca Michaela Harmona, ušli že na 15:28. Takrat sta v ospredje stopila Miha Fon in pa nova domžalska okrepitev, Mitja Nikolić, ki sta ujela priključek s Šentjurjem, tako da je semafor ob odmoru kazal minimalen zaostanek domačih z 31:32.

Jure Besedić

Začetek drugega polčasa je bil še izenačen, po trojki 18-letnega Jakoba Strela v 25. minuti, so bili Sunsi zgolj na -3, 44:47, potem pa so gostje spet pobegnili. Še posebej razpoložen je bil Davor Konjević, ki je do konca tretjega dela igre Šentjur odpeljal do dvoštevilčne prednosti z 49:59. Gostje so zbranost zadržali vse do zadnje sirene, tako da Domžalčani niso imeli niti najmanjše možnosti za preobrat, končalo se je z 59:71.

Jure Besedić je 13 točkam dodal 6 skokov, Jure Močnik pa 10 točkam 5 podaj. Ostali niso bili razpoloženi. Na drugi strani je Konjević tekmo končal pri 27 točkah in 7 skokih.

Jure Močnik

Jovan Beader, trener Helios Sunsov: “Še enkrat več smo odigrali slabo napadalno tekmo, s katastrofalnim odstotkom meta. Način, kako igramo, kako nekateri sporejemajo informacije, je zelo slab. Vstop v tekmo je bil pod nivojem, ne delamo malih osebnih napak, razigramo nasprotnika, igramo brez koncentracije. Redno se nam dogaja, da v prvi četrtini izgubljamo za deset in potem porabimo preveč energije za lovljenje nasprotnika. S kratko rotacijo pa nimamo dovolj moči, da bi zdržali do konca. Vsekakor pa gredo Šentjurju čestitke za zmago.”

Domžalske košarkarje v naslednjem tednu čakata dve gostovanji, najprej v Ligi ABA 2, v sredo, pri Lovćenu, v soboto pa, v Ligi Nova KBM, pri Sixt Primorski.

Liga Nova KBM, 4. kolo (Domžale, 3. 11. 2018)

Helios Suns – Šentjur 59:71 (13:22, 18:10, 18:27, 10:12)

Helios Suns: Pašajlić 2, Klavžar 3 (5 skokov), Fon 9, Bratec 3, Durnik, Močnik 10 (5 podaj), Jogan, Nikolić 8 (5 skokov), Besedić 13 (6 skokov), Strel 5, Šalić 6
Šentjur: Konjević 27 (7 skokov), Strmčnik, Gunzek, Jereb 3, Krušič 6 (11 skokov), Pešić 13 (7 skokov, 6 podaj), Krajnc, Jurček 2 (5 skokov), Čigoja, Ledl, Harmon 11, Ahmedović 9