Domžalčani so v 3. kolu Lige ABA 2 gostovali v Srbiji, pri enem od favoritov za napredovanje v zgornji rang tekmovanja, Borcu iz Čačka. Domači so tekmo odlično odprli, dobili prvo četrtino s 25:10, potem pa le še mirno nadzirali potek srečanja in na koncu prišli do zmage z 81:63.

Prvih sedem minut tekme so bili Sunsi enakovreden nasprotnik, na semaforju je bilo po košu Đoka Šalića 14:10 za domače. Potem pa nekaj nespametnih potez, slabi zaključki v napadu, Borac pa je vse skupaj izkoristil za delnih 11:0, tako da je bilo po desetih minutah igre 25:10 za domače.

Razlika se je nato vse do konca gibala med 10 in 20 točk prednosti za domače, pa čeprav smo imeli v drugem polčasu razigranega Nikolo Gajića, pa tudi obramba je začela bolje delovati. Enostavno je manjkal nek presežek, ki bi lahko tekmo obrnil v domžalsko korist. Eden redkih plusov je dejstvo, da je trener Jovan Beader priložnost za igro ponudil tudi obema najmlajšima članoma ekipe, 17-letnima Luki Smodišu in Binetu Prepeliču, za katera je bil to debi v jadranskem tekmovanju. Prvi v slabih dveh minutah ni dosegel točke, drugi pa je v 13 minutah prispeval 4 točke in 2 skoka.

Prvi strelec Domžalčanov je bil sicer Đoko Šalić s 15 točkami, 12 točk, 7 skokov in 5 podaj je dodal Nikola Gajić, 10 točk pa Aljaž Bratec. Pri domačih je bil strelsko najbolj učinkovit Radovan Đoković z 19 točkami.

Jovan Beader, trener Helios Sunsov: “Čestitam domačim na zasluženi zmagi. Igranje v Čačku bo vsem klubom povzročalo težave, morda pa smo pričakovali celo večji pritisk s tribun. Svojih košarkarjev pa enostavno ne razumem. Že drugo gostovanje se nam ponavlja ista zgodba. Ne držimo se dogovorov, ki jih postavimo pred tekmo. Tokrat so me še z igro še posebej razočarali izkušenejši igralci.”

Za Domžalčane zdaj sledi teden domačih tekem! Naslednja tekma je na vrsti to soboto, 13. 10., ko se začne Liga Nova KBM, v Športno dvorano Domžale pa v 1. kolu prihaja ljubljanska Ilirija. V torek, 16. 10., je spet na vrsti Liga ABA 2, v Domžalah pa gostuje Dynamic iz Beograda. Že dva dni zatem, v četrtek, 18. 10., pa sledi še prestavljena tekma državnega prvenstva, ko Sunsi gostijo Krko. Vse tekme se v Športni dvorani Domžale pričnejo ob 19. uri. To je tudi idealna priložnost, da pohitite z nakupom sezonskih kart!

Liga ABA 2, 3. kolo (Čačak, 10. 10. 2018)

Borac Čačak – Helios Suns 81:63 (25:10, 22:22, 15:17, 19:14)

Borac: Alikadić 4, Popović, Đoković R. 19, Đoković I. 6, Gavrilović 2, Majstorović 8, Prlja 4, Kočović 5 (5 podaj), Zekavičić 16, Stamenković 7 (7 skokov), Čarapić 4, Marinović 6;
Helios Suns: Pašajlić 7, Gajić 12 (7 skokov, 5 podaj), Fon 8 (7 podaj), Bratec 10, Smodiš, Prepelič 4, Durnik 1, Močnik 2, Jogan, Besedić 4 (5 skokov), Strel, Šalić 15;