Košarkarji Helios Suns so bili 35 minut enakovreden, če ne celo boljši nasprotnik v obračunu s Krko, v 2. kolu Lige Nova KBM za prvaka. Potem pa je sledil padec koncentracije, moči, kakorkoli pač želite, in domači so s serijo 18:5 obrnili rezultat in na koncu slavili z 89:81.

Domžalčani so tekmo dobro odprli, predvsem oba Jureta, Pelko in Besedić, sta bila v uvodnih minutah zelo razpoložena. Po 21:10 za Sunse so se prebudili tudi domači Krkaši, vseeno pa so Sunsi na prvi odmor odšli z vodstvom 24:16. V drugih desetih minutah so domači sicer uspeli izenačiti na 31:31, potem pa je Besedić Domžalčane hitro spet odpeljal na varno razliko, rezultat polčasa (46:41) pa je s polaganjem postavil Blaž Mahkovic.

Polovico tretjega dela igre so Sunsi še lepo nadzorovali potek tekme, težave pa so se začele, ko je v probleme z osebnimi napakami padel Besedić. Njegovo vlogo sta, brez odsotnega Boža Đumića, prevzela mlada Adrian Jogan in Alexander Shashkov, se borila kolikor se je le dalo, a so bili visoki košarkarje Krke z reprezentantoma Sašo Zagorcem in Žigo Dimcem vseeno kar velik zalogaj. Domači se sicer niso uspeli močno odlepiti, so pa pred zadnjo četrtino vseeno prišli do vodstva (62:61).

Zadnjih deset minut so Domžalčani začeli kot v transu. Z razigranim Jako Brodnikom, ki je bil v teh trenutkih nezgrešljiv, so povedli s 73:66, nato še 76:71, potem pa se je zaustavilo. Vsaj na domžalski strani. Na drugi pa se je odprlo Domnu Bratužu, ki je zadeval z vseh položajev, svoje je dodal še Paolo Marinelli, Krka pa je s serijo 18:5 v zadnjih petih minutah tekme preobrnila rezultat in slavila z 89:81.

Pri domačih je Marko Jošilo tekmo končal pri 18 točkah in 7 skokih, kar šest igralcev pa je bilo točkovno dvomestnih. Prvo ime Sunsev je bil Blaž Mahkovic z 22 točkami, 6 skoki in 5 podajami, po 12 točk sta dodala še Jure Pelko in Jaka Brodnik.

Jovan Beader, trener Helios Suns: Škoda poraza, saj smo večji del tekme lepo kontrolirali rezultat. Žal smo ravno v končnici preveč popustili, kar so domači uspeli izkoristiti. Upam, da se čim prej v trenažni proces vrneta tudi Rojc in Đumić, da se lahko čim bolje pripravimo na prihajajoče tekme in poskušamo že na naslednjem obračunu s Primorsko obrniti naš trend.

Domžalčani naslednjo tekmo igrajo doma; v soboto, 17. 3., v Domžale prihaja Sixt Primorska. Vabljeni!

Liga Nova KBM za prvaka, 2. kolo (Novo mesto, 10. 3. 2018)

Krka – Helios Suns 89:81 (16:24, 25:22, 21:15, 27:20)

Krka: Šiška 3 (5 skokov), Jančar Jarc, Marinelli 12, Škedelj, Bratož 12, Cinac 2, Dimec 15, Đapa 3, Jošilo 18 (7 skokov), Zagorac 11 (10 skokov), Kovačevič 13, Fifolt
Helios Suns: Brodnik 17, Pelko 17, Jogan, Bratec, Oman, Močnik 4 (6 podaj), Đumić, Klavžar 2, Mahkovic 22 (6 skokov, 5 podaj), Besedić 12, Shashkov 7, Strel