Domžalski košarkarji so z atomskimi uvodnimi desetimi minutami, ki so jih dobili kar s 26:5, tlakovali pot k tokratni zmagi v gosteh proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur. S kar 19 zadetimi trojkami so na koncu slavili s prepričljivih 58:92.

Aljaž Bratec (foto: KK Šenčur)

Kaj takega letos od Helios Sunsov še nismo videli. Čeprav še vedno brez poškodovanih Sekulovića, Vujasinovića, Prepeliča in Mirtiča, na drugi strani je tudi Šenčur pogrešal Rama Rizvića in Dina Murića, so Domžalčani v prvih desetih minutah zadevali, skakali, vsake toliko pa tudi leteli po igrišču in 1. četrtino dobili z neverjetnih 5:26. Čeprav so se domači v nadaljevanju vseeno prebudili, pa to ni vplivalo na sam rezultat, ob polčasu je bilo še vedno udobnih 23:43 za Helios.

S podobno učinkovito igro so Blaž Mahkovic, Urban Oman, Aljaž Bratec in ostali Sunsi nadaljevali tudi v 3. četrtini, po kateri je bil recimo njihov met izza črte 6,75m kar 55% (15/27, na koncu 19/36). Pred zadnjimi desetimi minutami so vodili s 47:74, končna razlika pa je znašala kar 34 točk (58:92).

Pri domačih sta Jan Strmčnik in Jan Novak (5 podaj) dosegla po 13 točk, med razpoloženimi Helios Sunsi pa sta izstopala Bratec in Mahkovic; prvi je tekmo končal pri 21 točkah (trojke 5/5) in 5 podajah, drugi pa pri 18 točkah (trojke 6/7) in 5 skokih.

Aljaž Bratec, Helios Suns: “S takšno energijo, kot igramo zadnje tekme, smo nevarni za vsakogar. V obrambi delujemo odlično, danes pa smo se končno sprostili tudi v napadu in zadeli res vse kar je bilo treba. Časa za počitek ni veliko, gledamo že naprej k sredini tekmi v Podčetrtku.”

Domžalčane, ki so s to zmago precej blizu končni uvrstitvi na prva štiri mesta, s katerimi bi imeli v četrtfinalu prednost domačega igrišča, torej v sredo čaka gostovanje v Podčetrtku, v soboto pa še domača tekma s Krko.

Liga Nova KBM za prvaka, 11. krog (Šenčur, 26. 4. 2021)

GGD Šenčur – Helios Suns 58:92 (5:26, 18:17, 24:31, 11:18)

Šenčur: Rizvić H. 2, Bubnić 5 (5 skokov), Novak 13 (5 podaj), Rojc 7 (6 skokov), Martinčič, Fifolt 2, Kralj 12, Tešić 2, Daneu 2, Strmčnik 13
Helios Suns: Ferme 6 (7 podaj), Mirtič, Orel, Bratec 21 (5 podaj), Oman 16, Šikanić 5, Lorbek 9, Mahkovic 18 (5 skokov), Vujasinović, Hirschmann, Keely 11, Prepelič