Domžalski košarkarji s porazom odpirajo tretji letošnji turnir Lige ABA 2. Potem ko so bila Sonca v prvem polčasu veliko boljši nasprotnik, je Borac iz Banja Luke v drugih dvajsetih minutah prišel do preobrata in slavil z 79:74. Novo priložnost za zmago bo treba iskati v sredo, v obračunu s Podgorico.

Blaž Mahkovic

Žal, ampak tako kot so Domžalčani končali prejšnji ABA2 turnir, so odprli tudi tokratnega. Odličen začetek in zanesljivo vodstvo po prvi četrtini (15:25), nekaj lepih in atraktivnih potez Urbana Omana in Bineta Prepeliča ter mirno nadaljevanje v drugih desetih minutah (32:46), potem pa je sledil strm padec. Pri Borcu se je v 3. četrtini razigral Američan Hayden Lescault, bil praktično nezgrešljiv izza črte 6,75, in Borac je do začetka zadnjega dela igre povsem ujel priključek (59:61). Pomagale niso niti akrobacije pri zadetih metih iz razdalje Blaža Mahkovica in Daniela Vujasinovića.

Na sredi zadnje četrtine je bil rezultat še poravnan na 68:68, potem pa so košarkarji iz Banja Luke pobegnili na 73:68 in prednost zadržali vse do konca. Mihailo Sekulović je sicer še znižal na 73:71, za kaj več pa je zmanjkalo zbranosti in predvsem časa. Končalo se je z zmago Borca z 79:74, pri katerem je Lescault tekmo končal pri 23 točkah in 6 skokih, na drugi strani jih je Mahkovic, ob prav toliko skokih, prispeval 19.

Dejan Jakara

Tadej Ferme, Helios Suns: “Dali smo vse od sebe, tudi energija je bila prava. Velik del tekme smo igrali odlično, a žal v ključnih trenutkih spet popustili, zgrešili nekaj odprtih metov in zmago prepustili močni ekipi Borca. Treba bo na hitro analizirati tekmo in popraviti napake, kolikor se bo dalo, saj nas nova preizkušnja čaka že čez dva dni.”

Domžalčani bodo priložnost za drugo zmago v tekmovanju iskali v sredo, 3. 3., ob 16.00, proti Podgorici (ČG). Tekmo si bo mogoče ogledati v prenosu na TV Arena Sport.

Liga ABA 2, 8. krog (Sarajevo, 1. 3. 2021)

Borac Banja Luka – Helios Suns 79:74 (15:25, 17:21, 27:15, 20:13)

Borac: Davis 2, Knežević 10 (10 podaj), Simeunović 17 (7 skokov), Marković, Radukić, Lescault 23 (6 skokov), Kočić 5, Đumić, Ljuboja, Tanasković 19 (7 skokov), Reljić, Janković 3
Helios Suns: Ferme 8, Mirtič, Orel, Bratec, Oman 10 (5 skokov), Sekulović 15 (6 skokov), Lorbek, Mahkovic 19 (6 skokov), Vujasinović 9 (9 podaj), Hirschmann, Keely, Prepelič 3