Helios Sunsi zadnje kroge prvega dela državnega prvenstva lahko igrajo malo bolj sproščeno, saj so si že pred časom priigrali Ligo za prvaka. Trener Dejan Jakara tako več priložnosti za igro ponuja mladim košarkarjem, tokrat jo je odlično izkoristil 19-letni Bine Prepelič, ki je tekmo končal pri 18 točkah in 7 skokih.

Gaber Ožegovič, Aljaž Bratec in Urban Oman.

Domžalčani so v domači dvorani gostili ECE Triglav, najmlajšo zasedbo prve lige, ki ravno zaradi svoje mladosti igra izredno energično, a na drugi strani zato dela tudi veliko napak. Njihov vodja na parketu je nekdanji košarkar Sunsov Gaber Ožegovič, s soigralci pa so se tokrat predstavili v zelo opozitivni luči. Sicer so večino tekme zaostajali, a so vseeno ves čas dihali za ovratnik domačemu Heliosu, ki si pretirano visoke prednosti ni uspel priigrati.

Bine Prepelič.

Rezultat polčasa je s trojko postavil Tadej Ferme (51:41), v drugih dvajsetih minutah pa se je prednost domačih vseskozi gibali okoli teh desetih točk. V več ali manj prijateljskem obračunu sta trenerja priložnost ponudila vsem razpoložljivim oziroma zdravim igralcem, na koncu pa je zmaga s 83:69 ostala v Domžalah.

Pri domačih sta po 18 točk dosegla Bine Prepelič (7 skokov) in Tadej Ferme (5 podaj), prvo ime Triglava pa je bil Gaber Ožegovič s 17 točkami in 7 podajami. Helios Sunsi bodo v zadnjem kolu prvega dela prvenstva gostovali pri Krki (3. 2.), ECE Triglav pa čaka lokalni derbi s Šenčurjem.