Dramatične končnice v tekmah s Termami Olimia bodo letos očitno stalnica. Po tem, ko je Podčetrtek pred novim letom na domačem parketu slavil šele po podaljšku, je tudi na obračunu v Domžalah pretil do zadnjih sekund, a je bila tokrat sreča na strani Helios Sunsov, ki so slavili z minimalnih 68:67.

Eni in drugi so v tekmo vstopili močno oslabljeni, pri Domžalčanih ni bilo obolelih Urbana Omana, Mihaila Sekulovića in Tiborja Mirtiča. Vseeno so oranžni tekmo odlično odprli, povedli z 9:0 in celo 13:1, potem pa so se prebudili tudi gostje. Po koncu prve četrtine so sicer še zaostajali (24:18), ob polčasu pa so bili že spredaj z 38:39.

Blaž Mahkovic

V drugih dvajsetih minutah so bili Helios Sunsi za odtenek boljši, a si občutnejše prednosti niso uspeli priigrati. V zaključek tekme so vstopili s prednostjo petih točk, 66:61, podobno je kazalo tudi po dveh točkah kapetana Blaža Mahkovica slabi dve minuti pred koncem (68:63). Nato pa je zmanjkalo idej v napadu, gostje iz Podčetrtka pa so se uspeli približati ravno toliko, da je imel nekdanji “barvar” Simo Atanacković celo met za zmago, ki pa k sreči ni zadel cilja in zmaga je ostala v Domžalah.

Aljaž Bratec je k zmagi z 68:67 prispeval 16 točk, 10 točk in 6 skokov je dodal Mahkovic. Na drugi strani je Atanacković 20 točkam dodal kar 19 skokov.

S to zmago so Helios Sunsi, ki tri tekme pred koncem prvega dela prvenstva zasedajo 2. mesto na lestvici, z eno zmago manj od vodilne Krke, tudi teoretično uvrščeni v Ligo za prvaka.