Helios Sunsi so s prepričljivo predstavo zakorakali v novo koledarsko leto, v domžalski športni dvorani so s 87:59 ugnali košarkarje Zlatoroga in vsaj začasno zasedli tudi vrh prvenstvene razpredelnice.

Domžalčani, ki so tokrat zaigrali brez obolelih Urbana Omana in Mihaila Sekulovića, so se v prvih dvajsetih minutah še malo lovili. Predvsem igra v obrambi je bila tista, ki je dvigovala nervozo trenerju Dejanu Jakari, gostje pa so predvsem preko Tomaža Jereba in Jureta Lična držali priključek s Sonci ter ob glavnem odmoru zaostajali zgoj za štiri točke (44:40).

Reggie Keely

Vse se je na svoje mesto postavilo v drugem polčasu, odločnejša igra v obrambi je poskrbela tudi za nekaj lahkih zaključkov na drugi strani in domžalska prednost je hitro začela naraščati. Po osmih zaporednih točkah Reggieja Keelyja sredi tretje četrtine je razlika prvič presegla deset točk (56:44), pred zadnjimi desetimi minutami pa je bilo že +19. Premoč domačih se je nadaljevala tudi v četrti četrtini, končni rezultat pa je znašal 87:59. S to zmago so se Helios Sunsi povzpeli na prvo mesto na lestvici, z enakim izkupičkom točk kot Rogaška, ki je odigrala eno tekmo več.

Bine Prepelič

Tokrat se je z 19 točkami izkazal 19-letni Bine Prepelič, 15 jih je dodal kapetan Blaž Mahkovic, prvo resnejšo minutažo pa je dobil zadnji novinec Reggie Keely, ki je v slabih 23 minutah 11 točkam dodal 5 skokov. Odličen je nil z 9 točkami, 6 skoki, 8 podajami in kar 7 ukradenimi žogami tudi Daniel Vujasinović. Na drugi strani je Jure Ličen dosegel 18 točk in 7 skokov.

Tadej Ferme, Helios Suns: “Lepo je leto začeti z zmago. Nismo bili v polni postavi, smo pa želeli Čiči in Omiju vseeno omogočit lep, miren večer doma. Imeli smo dober ritem, držali obrambo, izkazal pa se je tudi Reggie, ki bo dobra okrepitev za našo ekipo.”

Domžalčane naslednja tekma čaka že v petek, 15. 1., ko v goste prihaja Podčetrtek, nato pa v nedeljo odhajajo v drugi ABA2 balon, ki se bo odvijal v Banja Luki.