Domžalski košarkarji so v Šentjurju prišli do devete, zaradi izstopa Primorske pravzaprav do desete zmage v letošnjem državnem prvenstvu. Štiri tekme pred koncem prvega dela so se tako povzpeli na 2. mesto na lestvici, z eno zmago za vodilno Krko, a tudi z eno odigrano tekmo manj. Uvrstitev v Ligo za prvaka je praktično že zagotovljena, ostaja le še nekaj teoretičnih promilov, ki bi to lahko preprečili.

Helios Suns

V Šentjurju je tekmo pravzaprav odločila že prva četrtina, ki so jo Helios Sunsi na krilih Daniela Vujasinovića (11 točk v prvih 10 minutah) dobili kar z 11:28. Do konca prvega polčasa so domači sicer uspeli domžalsko prednost malce znižati (31:40), kaj bolj šokantnega pa sta na začetku 3. četrtine preprečila Tadej Ferme in Mihailo Sekulović. Ko sta sredi tretjega dela igre z dvema zaporednima zabijanjema Urban Oman in Bine Prepelič prednost Helios Sunsov povečala na +20, smo počasi že začeli vpisovati novi dve točki na domžalski račun.

Aljaž Bratec je s trojko v 33. minuti poskrbel za najvišjo prednost Domžalčanov pri izidu 48:73, do konca pa so domači uspeli zgolj malce ublažiti poraz. Zmaga Heliosa ni bila niti za trenutek vprašljiva, končalo se je z 71:87. Prvi strelec Šentjurja je bil Jure Špan z 19 točkami, temu je dodal še po 6 skokov in podaj. Na strani Sunsov sta po 15 točk prispevala Tadej Ferme in Mihailo Sekulović, slednji je z 10 skoki prišel tudi do dvojnega dvojčka. 13 točk in 9 podaj je dodal Daniel Vujasinović.

Šentjur je tako svojo zadnjo tekmo v letu 2020 že odigral, Helios Sunse pa v torek, 29. 12., čaka še prestavljen obračun 6. kroga, gostovanje pri Termah Olimia v Podčetrtku.

1. SKL, 13. krog (Šentjur, 26. 12. 2020)

Šentjur – Helios Suns 71:87 (11:28, 20:12, 15:25, 25:22)

Šentjur: Habat, Gunzek, Sagadin, Špan 19 (6 skokov, 6 podaj), Hadžiselimović, Tabak 5, Držić 3, Đapa 13 (6 skokov), Mitrović (6 podaj), Samac 5 (6 skokov), Ledl 12, Ahmedović 14
Helios Suns: Ferme 15, Morina 7, Mirtič, Bratec 9, Oman 7, Sekulović 15 (10 skokov), Joseph 4, Mahkovic 6, Vujasinović 13 (9 podaj), Hirschmann, Keely 2, Prepelič 9 (5 skokov)