Helios Sunsi so že z odličnim prvim polčasom, ki so ga dobili s kar 51:17, postavili trdne temelje zmagi nad Hopsi iz Polzele in tako prišli še do druge zmage v državnem prvenstvu, prve tudi na uvodni preizkušnji na domačem parketu. Blestel je kapetan Blaž Mahkovic s 23 točkami in 8 skoki.

Blaž Mahkovic je bil prvo ime srečanja proti Hopsom.

Že uvodnih 12:0 je vsem navijačem, zaradi “korona” ukrepov se jih je v domžalski športni dvorani zbralo okoli 150, nakazalo, da bo to večer domačih košarkarjev. Gostje so le stežka prihajali do odprtih metov, Domžalčani pa so vztrajno polnili njihov koš. Po koncu 1. četrtine je bilo že 30:9, ob polčasu kar 51:17, in tekma je bila praktično odločena.

Mihailo Sekulović

Sredi 3. četrtine so domači, ki so jim uspevale tudi številne atraktivne poteze, prišli do najvišje prednosti, ta je znašala kar +40 (68:62), potem pa je ritem razumljivo malce padel. So pa, predvsem na veselje mlajših navijačev, priložnost za igro dobili prav vsi Helios Sunsi, trener Dejan Jakara je tekmo končal z mlado peterko Aljaž Bratec, Urban Oman (oba 1998), Adrian Hirschmann (2000), Uroš Šikanić (2001) in Anej Orel (2002). Hopsi so v zadnjih minutah tako le ublažili poraz, vseeno pa se je končalo z visokih 84:58.

Prvo ime tekme je bil kapetan Heliosa Blaž Mahkovic, ki se je na koncu zaustavil pri 23 točkah, 8 skokih, 3 podajah in 3 ukradenih žogah. Odličen je bil tudi črnogorski center Mihailo Sekulović z 19 točkami in kar 11 skoki. Mladi Bine Prepelič je dodal 12 točk in 5 skokov, Tadej Ferme pa 10 točk in 7 podaj. Prvi strelec gostov je bil ameriški košarkar Aaron Carver s 13 točkami, temu je dodal še 9 skokov in 4 podaje.

Tadej Ferme, Helios Suns: “Veseli me, da smo prvo domačo tekmo dobili s tako razliko. Vsi smo dobili priložnost za igro, mislim, da smo jo tudi dobro izkoristili. Vse skupaj je bil lep uvod v nadaljnje težke obračune.”

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitam fantom za zmago. Večina dela je bila opravljenega že v prvem polčasu, v drugem pa smo uspešno držali to prednost. Na koncu je ritem ob vseh menjavah malce padel, ampak vseeno lahko več kot optimistično gledamo v naslednje tekme.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov: “Mi enostavno še nismo dovolj sestavljeni, da bi lahko parirali nekaterim ekipam. Čakamo še okrepitve, pravzaprav smo komaj ta teden lahko vsaj malo trenirali 5:5. Verjamem, da še imamo čas, da našo krivuljo igre obrnemo navzgor. Heliosu pa seveda čestitke za zasluženo zmago.”

Domžalčane v 3. krogu, 10. oktobra, čaka gostovanje pri Rogaški, Hopsi bodo takrat gostili Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur.