Helios Sunsi so bili na pragu zmagoslavja, no, ali pa vsaj malo bolj infarktne končnice, na gostovanju pri Sutjeski, a so vse zapravili v zadnjih petih minutah, v katerih so domači prišli do preobrata, zmage in s tem tudi povečanih možnosti za uvrstitev v polfinale Lige ABA 2.

Odkrito rečeno, večji del tekme je bila Sutjeska v prednosti. Proti koncu prve četrtine so domači povedli že z 20:11, bili sredi drugega dela igre tudi že na +12 (31:19), potem pa so Jure Pelko, Blaž Mahkovic in Urban Oman s tremi trojkami v treh zaporednih napadih ujeli priključek, tako da je semafor ob glavnem odmoru kazal 38:34 za domače.

Davor Konjević (foto: Sutjeska/MM)

Domžalčani so sredi tretje četrtine, po zabijanju Mahkovica, izenačili na 47:47, pred zadnjimi desetimi minutami pa vseeno spet zaostajali za 4, 58:54. Davor Konjević in Leon Šantelj sta nato poskrbela za domžalsko vodstvo s 63:66, dobrih pet minut pred koncem, nalet pa je s sedmimi zaporednimi točkami zaustavil Sunsom dobro znani Ismet Sejfić, ki je v lanski sezoni nosil dres Šenčurja. Delnih 9:0 je uspelo domačim, do konca tekme pa 18:8, tako da je napeta končnica, ali pa vsaj neka možnost za zmago Sunsov, splavala po vodi. Sutjeska je slavila z 81:74.

Pri Sutjeski je Nikola Pavličević 24 točkam dodal še 7 podaj, na domžalski strani pa sta se izkazala Davor Konjević (23 točk, 7 skokov) in Blaž Mahkovic (20 točk, 6 podaj). S tem porazom Domžalčanom ostajajo le še teoretične možnosti za osvojitev 4. mesta, ki bo, po današnjem obračunu Rogaške in Splita, oddaljeno za dve zmagi, prav toliko krogov pred koncem rednega dela regionalnega tekmovanja.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke Sutjeski za zmago. Igrali smo dobro, a smo v zadnji četrtini napravili nekaj napak, ki so odločile zmagovalca. Težko se proti Sutjeski nadejaš pozitivnega rezultata, če v gosteh izgubiš kar 20 žog.”

Jure Pelko (foto: Sutjeska/MM)

Domžalčani se med vikendom vračajo k državnemu prvenstvu oz. Ligi za prvaka, zdaj preimenovani v Liga Nova KBM. V soboto bodo ob 19.00 gostovali na Polzeli. Tekmo si bo mogoče ogledati tudi v spletnem prenosu.

Liga ABA 2, 20. krog (Nikšić, 26. 2. 2020)

Sutjeska – Helios Suns 81:74 (24:18, 16:18, 20:20, 23:20)

Sutjeska: Pavličević 24 (7 podaj), Gardašević, Vulević 4, Knežević 7 (8 podaj), Ćalić 5, Vujović 14, Bojičić, Varajić, Sejfić 16, Lalović 5 (5 skokov), Čvorović 6, Tončić
Helios Suns: Konjević 23 (7 skokov), Radovčić 5, Prepelič, Pelko 8, Oman 5, Šantelj 11, Mahkovic 20 (6 podaj), Hirschmann 2, Florveus 2, Strel