Domžalski košarkarji so se, s še drugo zmago nad Šentjurjem, ponovno uvrstili med štiri najboljše ekipe pokalnega tekmovanja. Zaključni turnir Pokala Spar bo prihajajoči vikend potekal v dvorani Kodeljevo, v Ljubljani.

Blaž Mahkovic

Domžalčani so bili tudi tokrat, podobno kot že na prvem četrtfinalnem obračunu, večji del tekme boljši nasprotnik. Šentjur je povedel z 0:2 in 3:4, potem pa so niti igre prevzeli Sunsi. Prvo četrtino so dobili s 23:18, drugo pa s 17:9, kar je pomenilo, da so imeli ob polčasu skupno že 20 točk prednosti, saj so prvo tekmo dobili za 7, 67:60.

Razigrana sta bila Blaž Mahkovic in Davor Konjević, obrambi je s petimi podeljenimi blokadami poveljeval John Florveus, ko pa je “žoge z očmi” začel deliti še Jure Pelko, so se navijači v Športni dvorani Domžale lahko sprostili. Gostje so sicer 3. četrtino dobili z 19:24, a domača prednost ni bila niti za trenutek ogrožena. Nekaj minut in zabijanj pozneje so navijači na parketu navdušeno pozdravili še mlajše člane ekipe, ko pa je zadonela zadnja sirena, je semafor kazal 79:67 za Helios. Domžalčani so v pokalno polfinale napredovali s skupnih 146:127.

Mahkovic (25 točk), Konjević (18 točk, 7 skokov) in Pelko z dvojnim dvojčkom (12 točk, 10 podaj) so bili tokrat glavno napadalno orožje Sunsov, na drugi strani je tekmo s 176 točkami končal Miloš Pešić.

Davor Konjević, Helios Suns: “Vedeli smo, da tekma ne bo lahka. Smo se pa držali dogovorov in mislim, da zasluženo prišli še do druge zmage in s tem nastopa na zaključnem turnirju Pokala Spar.”

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Tekma je bila podobna prvi, spet pa smo odigrali dobro v obrambi in bili skoncentrirani skozi celotno srečanje. Hvala navijačem za podporo, upam pa, da se v čim večjem številu vidimo tudi na Kodeljevem!”

Domžalčani se bodo v polfinalu Pokala Spar pomerili s Koper Primorsko. Obračun se bo to soboto, 15. februarja, v dvorani Kodeljevo, v Ljubljani, pričel ob 15.30. Vabljeni k navijanju!