Helios Sunsi se v četrtfinalu Pokala Spar merijo s prvoligaškimi kolegi iz Šentjurja. Na prvi tekmi so Domžalčani v gosteh prišli do zmage s 60:67. Povratna tekma bo to sredo, v Športni dvorani Domžale.

Domžalski košarkarji so imeli od sodniškega meta dalje rahlo pobudo. Po treh zadetih prostih metih Jureta Pelka je bilo v 6. minuti že 8:16, prvi del pa se je končal z domžalskih 18:22, potem ko ekipi zadnji dve minuti četrtine nista dosegli točk. Sredi drugih desetih minut se je moment v šentjurski dvorani malce obrnil, domači so se nekajkrat približali le na točko zaostanka, po dveh prostih metih Jana Strmčnika pa so tudi povedli (33:32). Za prednost Heliosa ob polčasu s 35:39 je s trojko poskrbel mladi Bine Prepelič.

Jure Pelko

V drugem polčasu domači niso niti enkrat vodili, razpoloženemu Pelku pa sta se v napadu priključila še Davor Konjević in Krešimir Radovčić. Ko je prav Pelko v 34. minuti povišal na 51:63, je bilo v zraku bolj kot ne le še vprašanje končne razlike, ki so jo domači uspeli znižati na sedem točk. Pelko je tekmo končal pri 18 točkah in 7 podajah, 15 točk je dodal Konjević. Prvi strelec domačih je bil Jakob Čebašek s 13 točkami. Kot pravi zgornji naslov, polovico naloge so Sunsi opravili, druga polovica pa pride na vrsto to sredo, ob 19.00, ko Šentjur prihaja v domžalsko dvorano.

Jure Pelko, Helios Suns: “Tokrat smo bili dobri na obeh straneh igrišča. To kar smo se dogovorili, smo upoštevali in speljali. Škoda nekaj zapravljenih odprtih metov, vseeno pa verjamem, da bo ta prednost dovolj za sredino povratno tekmo. Moramo pokazati še eno maksimalno predstavo, da se uvrstimo v polfinale pokalnega tekmovanja.”

Pokal Spar, 1. tekma četrtfinala (Šentjur, 10. 2. 2020)

Šentjur – Helios Suns 60:67 (18:22, 17:17, 16:15, 9:13)

Šentjur: Strmčnik 7, Špan, Pešić 10, Tabak, Držić 4, Haynes, Ledl 10, Gunzek, Rebec 9, Čebašek 13 (6 skokov), Ahmedović 7
Helios Suns: Konjević 15, Šikanić, Radovčić 9, Prepelič 7, Pelko 18 (7 podaj), Bratec, Oman 4, Šantelj 1, Mahkovic 11, Hirschmann, Florveus 2 (8 skokov), Strel