Domžalski košarkarji so v 16. krogu Lige ABA 2 gostovali pri Slobodi Tuzli, domov pa se žal vračajo s porazom s 101:83. Domači so do odločilne prednosti prišli v 3. čertrtini, ki so jo dobili z 31:20, v zadnji pa so nato le še potrdili prepričljivo zmago.

Pred skoraj da 3000 glasnimi navijači v dvorani Mejdan v Tuzli so Helios Sunsi odigrali izvrstnih prvih 20 minut, ko so bili domači Slobodi povsem enakovredni, z razpoloženim Blažem Mahkovicem (9 točk in 7 skokov) pa so na glavni odmor odšli porvanani na 41:41.

Davor Konjević in Blaž Mahkovic. (foto: Sloboda/Darko Zabus)

Glavna točkovna razlika med ekipama se je ustvarila v tretjem delu igre, ko je Sloboda z ekipno igro, ki sta ji odlično poveljevala Robert Rikić in Sani Čampara, prvič povedla z dvoštevilčno prednostjo. Pred zadnjimi desetimi minutami so bili Domžalčani tako na -11, 72:61. V zadnjem delu igre so poskušali z preobratom, a so bili domači več kot dovolj razpoloženi, da so ohranjali, na koncu pa celo še malce dvignili priigrano prednost ter slavili s 101:83.

Pri domačih je Vladimir Tomašević tekmo končal pri 23 točkah in 8 skokih, prvo ime Sunsov pa je bil Mahkovic s 17 točkami, 8 skoki in 5 podajami. S trenutno 8 zmagami in 8 porazi Domžalčani ostajajo na sredini razpredelnice. Naslednja tekma jih čaka prihodnji teden, 23. januarja, ko v Domžale prihajajo sarajevski Spars Realway, z “našim” Nejcem Klavžarjem.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Zaslužena zmaga Slobode. Polovico tekme smo se odlično držali, nato pa je sledil verjetno naš najslabši polčas v sezoni in točki sta ostali doma. Enostavno smo izgubili preveč žog in igrali premehko v obrambi. Z gostovanj v ABA Ligi 2 se na tak način ne da vrniti z zmago.”

Liga ABA 2, 16. krog (Tuzla, 15. 1. 2020)

Sloboda Tuzla – Helios Suns 101:83 (22:19, 19:22, 31:19, 29:23)

Sloboda: Andelija, Gregg 17, Jakupović, Janjić 2, Dedajić, Čampara 19, Tomačević 23 (8 skokov, 5 podaj), McKnight 5, Manjgafić 5, Rikić 16, Omerović, Grubor 14
Helios Suns: Konjević 12, Šikanić, Radovčić 14, Prepelič, Pelko 9, Bratec 3, Oman 10, Šantelj 5, Mahkovic 17 (8 skokov, 5 podaj), Hirschmann 3, Florveus 10, Strel