Super začetek, katastrofalno nadaljevanje in pa mirno ter zbrano odigrana končnica. To je kratek povzetek obračuna v Rogaški Slatini, no, vsaj iz Domžalske strani. Na koncu so Helios Sunsi slavili s 75:83.

Domžalski košarkarji so tekmo proti Rogaški odprli več kot fenomenalno in v sedmi minuti vodili že z neverjentih 8:26! A se je nato počasi začelo zaustavljati, domači pa so počasi, a vztrajno lovili priključek. Pravzaprav sploh ne tako počasi, namreč, že sredi druge četrtine so povedli z 32:31, na glavni odmor pa po zabijanju Jana Dornika odšli s prednostjo šestih točk (39:33).

Blađ Mahkovic je s to predstavo postal tudi MVP 12. kroga državnega prvenstva!

V zaključku tretjega dela igre je imel lepo napadalno serijo Krešimir Radovčić, ki je Helios Sunse pripeljal do vodstva z 58:59, serija kar šestih trojk Jureta Pelka, Urbana Omana, Blaža Mahkovica in prej omenjenega Radovčića pa je Domžalčane odpeljala do varnih 70:81. V zadnjih minutah so tako le še varno kontrolirali razliko in na koncu slavili s 75:83.

Pri domačih je Daniel Vujasinović 15 točkam dodal 8 podaj, na strani Helios Sunsov pa je bil s 25 točkami najuspešnejši Blaž Mahkovic. S to zmago Helios ostaja tik pod vrhom 1. SKL, že zelo blizu uvrstitvi v Ligo za prvaka.

1. SKL, 12. krog (Rogaška Slatina, 21. 12. 2019)

Rogaška – Helios Suns 75:83 (15:28, 24:5, 21:26, 15:24)

Rogaška: Ferme 2, Božak, Sivka, Fon 8, Dornik 11, Washington 10 (9 skokov), Durnik 8 (7 skokov), Lelić 7, Čigoja 4, Miličević 10, Vujasinović 15 (8 podaj)
Helios Suns: Konjević 16 (5 skokov), Šikanić, Radovčić 10, Prepelič, Pelko 11 (5 skokov), Bratec, Oman 6, Šantelj 4, Mahkovic 25, Florveus 11 (8 skokov), Strel