Helios Sunsi so v 12. krogu Lige ABA 2 gostovali v Širokem Brijegu, domov pa se vračajo s porazom s 75:58. Usoden je bil delni niz 19:2 za domače v 3. četrtini.

Domžalčani so bili v prvem polčasu Širokemu dokaj enakovreden nasprotnik. Sicer so domači tekmo odprli z neverjetnih 18:2, a je Helios do konca 1. četrtine le ujel priključek (26:21), na polčas pa odšel z zaostankom štirih točk, bilo je 41:37.

Široki je bil tokrat boljši. (foto: Domagoj Ledić)

V 22. minuti je Blaž Mahkovic zadel za znižanje na 45:43, potem pa se je Domžalčanom zaustavilo. Grešili so z vseh položajev, domači pa so s serijo 19:2 in pobegom na 61:45, bolj kot ne odločili srečanje. Razlika do konca srečanja ni več padla pod 10 točk, končalo pa se je z zmago Širokega s 75:58.

Mahkovic je 15 točkam dodal 6 skokov, 12 točk je prispeval Davor Konjević, 10 točk in 6 skokov pa John Florveus. Prvo ime domačih je bil Dario Drežnjak z 19 točkami in 9 skoki. Domžalčani so s tem porazom izenačili število zmag in porazov v letošnjem regionalnem tekmovanju (6) in zdrsnili na 7. mesto na lestvici. Četrto mesto, ki še vodi v polfinale tekmovanja, je oddaljeno le eno zmago.

Dejan Jakara, trener Helios Suns: “Čestitam Širokemu za zasluženo zmago. Slabo smo odprli tekmo, pa čeprav smo agresivno domačo obrambo pričakovali. Tu smo se malo izgubili, ne glede na to, da se nam je potem še uspelo vrniti. Smo pa zato ostali s premalo energije za drugih dvajset minut. Delali smo preveč napak, domači pa so zasluženo slavili.”

Naslednja tekma Helios Sunse čaka v soboto, ko bodo v tekmi državnega prvenstva gostovali v Rogaški Slatini. Na domačem parketu jih bomo imeli priložnost videti na božični dan, 25. decembra, ko v Domžale prihaja Miroslav Pašajlić z Dynamicom.

Liga ABA 2, 12. krog (Široki Brijeg, 18. 12. 2019)

Široki – Helios Suns 75:58 (26:21, 15:16, 22:11, 12:10)

Široki: Naletilić, Kraljević 7 (5 skokov), Filipović 10 (5 skokov, 6 podaj), Čolak 10, Zubac 2, Šušak, Karačić 10, Čović, Drežnjak M. 15 (5 podaj), Drežnjak D. 19 (9 skokov), Damjanović, Batinić 2
Helios Suns: Konjević 12, Šikanić, Radovčić, Prepelič, Pelko 6 (7 podaj), Bratec, Oman 7, Šantelj 8, Mahkovic 15 (6 skokov), Florveus 10 (6 skokov), Strel