Domžalski košarkarji so drugi del Lige Nova KBM končali s porazom na Polzeli, ki pa ni vplival na njihov končni položaj na lestvici, saj je bilo že prej odločeno, da se bodo v četrtfinale podali s 6. mesta. Je pa po tekmi postalo jasno, kdo bo prvi nasprotnik Heliosa v izločilnih bojih; to bo ravno zasedba Hopsov, ki je bila tokrat boljša s 83:61.

Nikola Gajić

Posebnega tekmovalnega naboja na Polzeli ni bilo čutiti. Domžalski trener Dejan Jakara je počitek namenil Blažu Mahkovicu, minute pa razdelil tudi mlajšim košarkarjem. Podobno so odigrali tudi Hopsi, ki so po visokem vodstvu po prvih desetih minutah (27:15), v nadaljevanju uspešno nadzorovali svojo prednost. Ta je proti +20 narasla v 3. četrtini, na koncu pa je semafor kazal 83:61.

Pri Sunsih je od mlajših svoje minute dobro izkoristil 18-letni Jakob Strel, ki je v 21 minutah dosegel 6 točk in 5 skokov, prvi strelec ekipe pa je bil Jure Besedić z 11 točkami (5 skokov). Na drugi strani je Simo Atanacković svojih 19 točk dosegel v vsega 11 minutah na parketu.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke Hopsom za zmago in osvojeno tretje mesto, s katerim so presenetili vse. S Polzelani se bomo ponovno srečali v četrtfinalu, mislim pa, da bodo to povsem drugačne tekme. Med nami ni kakšnih večjih neznank, odločil bo boljši dan katere od ekip.”

Končnica Lige Nova KBM se prične prihodnji teden, kot rečeno, da Domžalčane v četrtfinalu čaka obračun s Hopsi. Prva tekma bo v torek, 30. 4., ob 19.00, na Polzeli, drugo tekmo pa bosta ekipi igrali v soboto, 4. 5., ob 19.00, v Domžalah. Igra se na dve zmagi, morebitna tretja tekma bo v torek, 7. 5., na Polzeli.

Liga Nova KBM za prvaka, zadnje, 10. kolo (Polzela, 23. 4. 2019)

Hopsi Polzela – Helios Suns 83:61 (27:15, 20:19, 25:17, 11:10)

Hopsi: Burgett 12, Benson 2, Dragan 8 (6 skokov), Rotar 10, Copot, Čebular 11, Borse 2 (7 podaj), Godler 3, Atanacković 19 (6 skokov), Vasilić, Jack 16 (6 skokov), Zmrzlak
Helios Suns: Pašajlić 8 (5 podaj), Gajić 4, Fon 9, Bratec 4, Oman 6, Maček, Tratnik 6, Močnik 7, Jogan, Besedić 11 (5 skokov), Strel 6 (5 skokov)