V teh dneh je lepo biti navijač domžalskih košarkarjev. Ti so pred dnevi na domačem parketu na kolena spravili novomeško Krko, tokrat pa so jim na gostovanju v Kopru morali premoč priznati tudi visokoleteči košarkarji Sixt Primorske. Že vsredo Domžalčane čaka še eno težko gostovanje, v Hali Tivoli igrajo proti Petrol Olimpiji. Ali nam lahko Sunsi pripravijo še eno prijetno presenečenje?

Tekma v Kopru je imela dva podobna polčasa. V uvodu obeh sta bili ekipi poravnani, morda so bili v rahli prednosti celo domači »tigri«. A so nato v nadaljevanju veliko bolje zaigrali košarkarji Heliosa, ki so večji del tekme lepo kontrolirali potek rezultata. Nekaj črnih minut je prišlo, kot rečeno, le na začetku drugega polčasa, potem pa so Mahkovic, Shashkov in Đumić, tudi sicer tokrat najbolj razpoloženi Sunsi, poskrbeli za pobeg na 51:45.

Od tu dalje, bilo je sredi tretje četrtine, so bili Domžalčani vseskozi v vodstvu, na začetku zadnjega dela igre, po košu Jureta Besedića, so prišli celo na +10, 61:51. Domači so se sicer v 37. minuti, po trojki Nejca Zupana, približali na 67:63, za kaj več pa jim je zmanjkalo moči in časa, pa tudi Domžalčane gre pohvaliti za zbranost v zadnjih minutah tekme. Končalo se je s 75:65 za Helios Suns.

Pri domačih je Mirko Mulalić dosegel 17 točk, dve manj je dodal Marjan Čakarun (11 skokov). Pri Sunsih je bil s 15 točkami prvi strelec Blaž Mahkovic (5 skokov), Božo Đumić je dodal 12 točk, še 11 pa Alexander Shashkov (6 skokov).

Jovan Beader, trener Helios Sunsev: »Večino časa smo uspešno kontrolirali potek tekme, zbrani smo bili tudi takrat, ko so domači poskušali s taktičnimi spremembami v igri. Milim, da je odločila naša dobra obramba, predvsem pa smo se držali vseh dogovorov. Tole je res ekipna zmaga, za katero lahko fantom le iskreno čestitam.«

Domžalčane v sredo čaka (neobremenjeno) gostovanje pri Petrol Olimpiji (Hala Tivoli, 17.00), pomembnejši obračun pa sledi v soboto, ko v Domžale prihaja neposredni tekmec za polfinale, ekipa Rogaške.

Liga Nova KBM, 10. kolo (Koper, 21. 4. 2018)

Sixt Primorska – Helios Suns 65:75 (12:19, 24:21, 13:17, 16:18)

Sixt Primorska: Rebec 2, Ferme 10 (5 podaj), Čakarun 15 (11 skokov), Joksimović, Mulalić 17, Kosi, Zupan 8 (6 skokov), Hodžić, Vujasinović, King 13 (11 skokov), Morina, Glas
Helios Suns: Brodnik 10, Rojc 1, Pelko 10, Jogan, Bratec, Močnik 6 (5 podaj), Đumić 12, Klavžar 2, Mahkovic 15 (5 skokov), Besedić 8, Shashkov 11 (6 skokov), Strel