Helios Sunsi so na najboljši možni način prišli do prve zmage v Ligi Nova KBM za prvaka. V Domžalah je pred lepo zapolnjenimi tribunami padlo do zdaj še neporaženo moštvo Petrol Olimpije, končalo se je s 87:73. Blestel je Jure Pelko s 25 točkami in 8 podajami.

Jure Besedić

Pred začetkom tekme so gledalci na parketu pozdravili dve klubski ekipi, ki sta v zadnjih tednih zablesteli v državnih tekmovanjih, pionirje U13, ki so osvojili 2. mesto v Mini pokalu Spar, ter čisto sveže državne prvake, mladince U19, ki so se jim na parketu pridružili tudi štirje članski igralci, Nejc Klavžar, Alexander Shashkov, Adrian Jogan in Jakob Strel. Vsi fantje so dobili priložnostna darila, spominske fotografije z obeh tekmovanj, ki sta jim jih razdelila direktor Matevž Zupančič in svetovalec vodstva Lado Gorjan.

Pokalni podprvaki, pionirji U13, in državni prvaki, mladinci U19.

Sama tekma je bila za približno 800 gledalcev v Športni dvorani Domžale prava paša za oči! Bolje so jo odprli gostje in hitro povedli s 6:0, potem pa so se prebudili tudi domači ter počasi le ujeli priključek in po prvih 10 minutah zaostajali le z 20:18. Sledila je izvrstna 2. četrtina s strani domžalskih košarkarjev (25:13), blestela sta predvsem Jure Pelko in povratnik po poškodbi Božo Đumić, Sunsi pa so si do glavnega odmora priigrali 10 točk naskoka in vodstvo s 43:33.

Začetek drugega polčasa je bil povsem v znamenju Olimpije, ki je izkoristila nešportno osebno napako Jureta Močnika in hkrati še tehnično napako Jovana Beaderja, ter z delnih 11:0 povedla s 44:43. Sledil pa je izjemen odgovor Sunsev oz. točneje Jureta Besedića in Blaža Mahkovica. Prvi je dvakrat zadel izza črte 6,75m, drugi pa je dodal štiri točke, od tega eno atraktivno zabijanje, ki je dvignilo na noge domžalske tribune, in Domžalčani so bili hitro spet spredaj s 53:45, pred zadnjimi 1o minutami pa vodili s 64:51. V zadnji četrtini se prednost nikoli ni spustila pod 10 točk, za izjemen zaključek pa je z norim zabijanjem poskrbel še najkoristnejši košarkar mladinskega finala, 18-letni Alexander Shashkov.

Jure Pelko

Za domžalsko zmago s 87:73 je Jure Pelko prispeval 25 točk in 8 podaj, Jure Besedić je dodal 17 točk (trojke 5/5) in 5 skokov, še 16 točk pa je prispeval Blaž Mahkovic. Na drugi strani je bil z 21 točkami in 10 skoki najbolj razpoložen Jordan Morgan.

Jovan Beader, trener Helios Suns: Najprej iskrene čestitke mladim in trenerju Dejanu Čikiću za osvojitev naslova mladinskih prvakov! Današnjo tekmo smo uspešno kontrolirali od druge četrtine dalje in, kljub manjšemu padcu v igri na začetku drugega polčasa, tudi zasluženo slavili. Hitro se nam je poznala daljša klop, tako da bo verjetno v naslednjih tekmah precej lažje igrati. Čestitke fantom za prikazano igro in zmago.

V naslednjem kolu, v soboto, 31. 3., bodo Helios Suns gostovali pri Rogaški.