Košarkarji Helios Suns so morali na prvi tekmi finala Pokala Sixt Alpe Adria na gostovanju na Slovaškem priznati premoč ekipi MBK Rieker COM-therma iz Komarna (72:97). Povratna tekma bo v ponedeljek, 24. aprila, ob 18.00 v Športni dvorani Domžale.

Po tem, ko so se slovenski državni prvaki v prvi polovici tekme odlično držali in bili vseskozi blizu košarkarjem MBK Riekerja, je moštvo iz Komarna potek tekme v svojo korist obrnilo v tretji četrtini. Domžalčani so takrat dosegli zgolj osem točk, Slovaki so jih dali 27, in se pred zadnjimi desetimi minutami tekme oddaljili na 75:49. Čeprav je četa Dejana Čikića v zadnjem delu igre še vzpostavila ravnotežje na igrišču, je bil zaostanek na koncu preprosto previsok za možnosti za preobrat.

V dresu Domžalčanov sta bila najbolj razigrana Tomaž Bolčina in Simo Atanacković. Slednji je 16 točkam dodal osem skokov, Bolčina pa je v statistiko vpisal 25 točk in 11 skokov.

Drugi zaporedni naslov prvaka v Pokalu Sixt Alpe Adria pa za Helios Suns še ni izgubljen. Vtis iz prve tekme bodo imeli priložnost popraviti v ponedeljek, 24. aprila, ko se bosta moštvi znova srečali, tokrat v Športni dvorani Domžale. Druga finalna tekma se bo začela ob 18.00.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Za nami je tekma v krasnem vzdušju. Znova smo izgubili preveliko žog, kar se nam ponavlja tekmo za tekmo. Želim si, da bi ta element igre popravili, saj bi na ta način lahko pokazali veliko boljšo igro.”