Na tekmi četrtega kola Lige Nova KBM za prvaka so košarkarji Helios Suns doživeli še četrti zaporedni poraz. Moštvo Dejana Čikića so z 72:59 ugnali Hopsi s Polzele, ki so tako zabeležili prvo zmago v drugem delu prvenstva.

voncinaDomžalčani so priključek s Polzeljani držali le v uvodnih 20 minutah, nato pa so košarkarji Hopsov stopili na plin in državnim prvakom dopustili, da v 15 minutah nadaljevanja dosežejo vsega 11 točk. Oddaljili so se na 64:47, tekmo pa nato le še mirno pripeljali do konca in se veselili prve zmage v Ligi za prvaka.

V dresu Helios Suns je bil najbolj razigran Aljaž Bratec z 20 točkami, Tomaž Bolčina je 16 točkam dodal 9 skokov, Simo Atanacković pa je 14 točk »ozaljšal« z osmimi skoki.

Ekipa iz Domžal v soboto odhaja v Rogaško Slatino na tekmo petega kola Lige Nova KBM za prvaka. Rogaška pod vodstvom Damjana Novakovića kljub sredinem porazu proti Krki (68:71) s štirimi zmagami in le enim porazom ostaja na vrhu lestvice drugega dela prvenstva.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Na današnji tekmi smo naredili preveč napak, da bi lahko parirali ekipi Hopsov. Izgubljene žoge so tekmeci pretvorili v lahke koše in prišli do zaslužene zmage. Mi moramo že do naslednje tekme spremeniti odnos in najti pot do bolj odgovorne igre.”