Košarkarji Helios Suns so v soboto v Rogaški Slatini zabeležili izjemno pomembno zmago. Izbranci Dejana Čikića so na vročem gostovanju v Spodnjem Posotelju ubili dve muhi na en mah. Z zmago nad Rogaško s 76:68 so vknjižili 11 par točk v sezoni Lige Nova KBM, hkrati pa zabeležili še zmago na prvi tekmi polfinala Pokala Sixt Alpe Adria.

1Kljub temu, da so Domžalčani na začetku tretje četrtine že vodili s 13 točkami razlike (38:25), se je tekma odločala v zadnji četrtini, ki se je začela z izenačenim izidiom 49:49. Rogaška je v uvodni minuti zadnjega dela igre še držala priključek, nato pa so se Helios Suns oddaljili z nizom devetih zaporednih točk (62:54). Četa Damjana Novakovića je ob vstopu v zadnjo minuto tekme po košu Tadeja Fermeta še zagrozila, a so v zaključku tekme Jure Močnik, Tomaš Kyzlink in Jurij Segarić s prostimi meti poskrbeli za mirno končnico.

Pri aktualnih državnih prvakih je bil z 20 točkami in devetimi skoki najbolj razigran Simo Atanacković, Kyzlink je tekmo končal s 16, Cory Olawale Remekun pa s 14 točkami. Za Rogaško je Ferme dosegel 20 točk.

Povratni dvoboj polfinala Pokala Sixt Alpe Adria bo na sporedu v ponedeljek, 6. marca, ob 19.00, v Športni dvorani Domžale. V 20. kolu Lige Nova KBM se bodo Domžalčani na domačem parketu v sredo ob 20.00 udarili z novomeško Krko.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Po dolgem času je naša ekipa stopila na igrišče odločno, kar nam je že na začetku prineslo pozitiven rezultat. V tretji četrtini so gostitelji z odprtimi meti zapretili in se približali, a smo mi vseeno z zadnjim naletom naredili večjo razliko in po mojem mnenju zasluženo osvojili dve točki. Čestitke vsem igralcem, ki so stopili na igrišče. Danes je za zmago zaslužna cela ekipa.”