V spopadu dveh prvakov minulih sezon na zaostali tekmi 12. kola Lige Nova KBM so košarkarji Tajfuna pokazali zobe Domžalčanim ter jim prizadejali šesti poraz v Ligi Nova KBM (70:65). Najbolj razpoložen je bil Tomaš Kyzlink z 22 točkami.

DSC_4280Trener Helios Suns Dejan Čikić na tekmi ni mogel računati na poškodovane Brandyna Curryja, kapetana Luko Vončina, ter na Đorđeta Lelića, ki je uspešno prestal operacijo gležnja in prestaja rehabilitacijo. Domžalčani so tekmo odprli z rezultatom 4:0, a je sledil počasno nadaljevanje – v prvih petih minutah sta obe moštvi skupaj dosegli le devet točk. Sledila je serija 13:1 za košarkarje Tajfuna s čimer so prišli do prednosti osmih točk (13:5). Do konca prvega dela dvoboja so se gostje uspeli nekoliko približati, a na prvi odmor vseeno odšli s petimi točkami zaostanka (10:15).

Kljub boljšemu nadaljevanju in manj izgubljenim žogam pa Domžalčani niso uspeli priti do vodstva. Tesna in agresivna obramba Tajfuna jim je povzročala veliko težav pri organizaciji napada. Tri minute pred odhodom na glavni odmor je po podaji Mirze Sarajlije Američan Khaliq Spicer, ki je v prvem polčasu dosegel kar sedem skokov, atraktivno zabil za novo najvišje vodstvo Tajfuna +9 (28:19).

V tretji četrtini Šentjurjani niso popuščali ter so še naprej uspešno napadali luknjasto obrambo Helios Suns, ki se posledično niso mogli približati. Kljub dobrim trenutkom, v katerih je kazalo, da bi se Domžalčanom lahko ‘odprlo’ pa temu ni bilo tako. Z dvema zaporednima trojkama je Emilio Banić postavil novo najvišjo prednost Tajfuna +12 (51:39), pred začetkom zadnje četrtine pa je ta znašala osem točk (51:43).

Gostje so kanček upanja za pozitiven razplet dobili manj kot štiri minute do konca, ko so se približali na -6 (55:61), ob mnogih osebnih napakah pa je bil Tajfun preveč natančen s črte prostih metov ter dovolj zbran v zadnjih tenutkih tekme in je tako Domžalčanom preprečil popoln preobrat. Končni rezultat: 70:65 v korist Tajfuna.

Dejan Čikić, trener Helios Suns:

“Za nami je zelo energična tekma, na kateri nam v prvem polčasu nikakor ni stekel met z razdalje, medtem ko smo v drugem delu igre zaigrali precej bolje, a so bili gostitelji zahvaljujoč zadetim metom za tri točke vselej v prednosti. Kljub porazu v prihodnost gledamo pozitivno, ker sem prepričan, da ima naša ekipa veliko boljši potencial v napadu, kot ga je pokazala tokrat.”