Z zmago proti Union Olimpiji za 22 točk so si fantje U13 pripravili lepo popotnico pred povratno tekmo za uvrstitev na finalni turnir Mini Pokala Spar. V minulem tednu so ostale mladinske selekcije odigrale še šest dvobojev, med njimi je mladinska A ekipa odigrala kar dve in bila obakrat uspešna.

U13-AU13A, POKAL SPAR, POLFINALE, 1. TEKMA

Sobota, 28. januarja:

UNION OLIMPIJA A : HELIOS SUNS A 41:63 (12:10, 14:23, 6:13, 9:17)

Prvo polfinalno tekmo so fantje U13 proti Union Olimpiji zaključili z odliko, a v uvodu tekme ni kazalo tako. Tekmo so namreč začeli nekoliko mrtvi in v krču ter se nikakor niso mogli sprostiti. Noge so bile počasne, žoge pa so letele naravnost v nasprotnikove roke. Vse to je pripeljalo do tega, da so po prvi četrtini zaostajali za dve točki. V drugi četrtini so se po nekaj lahkih koših končno sprostili, tekmo obrnili sebi v prid ter na polčas odšli s sedmimi točkami prednosti. Energijo iz druge četrtine so fantje prenesli tudi v drugi polčas in prednost kmalu povečali na plus deset. Priigrane prednosti do konca tekme niso več izpustili iz rok in se na koncu zasluženo veselili nove zmage. Čestitke tudi fantom Olimpije za lepo tekmo in prikazano borbenost. Že v sredo fante Helios Suns čaka povratna tekma, na kateri bodo morali odigrati na vso moč, da bi si zagotovili nastop v finalu Mini Pokala Spar.

U15A, 13. KOLO

Nedelja, 29. januarja:

LJUBLJANA A : HELIOS SUNS A 88:58 (28:10, 19:14, 27:18, 14:16)

Po tekmi v minulem tednu, na kateri so fantje prikazali eno najboljših tekem sezone, se je plošča tokrat popolnoma obrnila. Proti Ljubljančanom so fantje odigrali eno najslabših tekem v sezoni. Treba je sicer priznati, da so gostitelji dvoboj neverjetno natančno odprli, zadeli prvih pet, šest metov in se tako popolnoma sprostili. Na drugi strani pa Domžalčani, navkljub solidni napadalni predstavi, niso uspeli sestaviti ene dobre obrambe. Tekma je bila tako pravzaprav odločena že v prvi četrtini, v nadaljevanju pa fantje niti niso pokazali pretirane želje in predvsem prave energije, za morebiten preobrat.

U17A, 1. LIGA, 2. DEL, 10. KOLO

DRAVOGRAD KOROŠKA : HELIOS SUNS A 64:60 (16:23, 14:18, 13:3, 21:16)

Gostovanje v Dravogradu je vsakič že samo po sebi izziv, saj Ljubljančane najprej čaka skoraj dvourna vožnja na Koroško. A so fantje kljub naporni poti tekmo dobro odprli in z natančnim upoštevanjem dogovorov pred tekmo kontrolirali potek prvega polčasa ter na odmor odšli s prednostjo 11 točk. V drugih 20 minutah so domači vse stavili na lovljenje rezultata, saj jim je le morebitna zmaga v teoriji še zagotavljala napredovanje med prvih šest, Domžalčani pa so imeli to uvrstitev pred tekmo že zagotovljeno. Tako so domžalski fantje celoten drugi polčas napadali consko obrambo, ki pa je bila prevelika prepreka in domači so uspeli tekmo obrniti v svoj prid in v končnici tesno, a zasluženo slavili.

U17B, 2. LIGA, 2. DEL, 10. KOLO

METLIKA : HELIOS SUNS B 66:80 (15:16, 27:19, 11:28, 13:17)

Domžalčani sotekmo začeli zelo medlo, čemur je sledila še slabša druga četrtina ter posledično negativen rezultat ob odhodu na glavni odmor. V drugem polčasu so se fantje le malo zbrali in domačine ujeli ter jih z tudi prehiteli. Na koncu so, kljub raztresenim glavam,0 slavili z dokaj veliko razliko.

U19A, 1. LIGA, 2. DEL, 7. KOLO

Ponedeljek, 23. januarja:

HELIOS SUNS A : KD ILIRIJA 90:80 (22:19, 21:24, 25:20, 22:17)

Mladinska tekma trenutno prvo in zadnje uvrščene ekipe je ponudila zelo izenačen dvoboj. Ljubljančani so vso tekmo igrali zelo odločno in držali korak z domžalskimi mladinci vse do 35. minute. Gostom so fantje dopustili preveč odprtih metov iz razdalje, da bi preprečili previsoko število prejetih točk. Kljub vsem čestitke fantom za osvojeni novi točki.

U19A, 1. LIGA, 2. DEL, 8. KOLO

HOPSI POLZELA : HELIOS SUNS A 76:91 (18:25, 27:19, 17:14, 14:33)

Tokratno gostovanje so mladinci odigrali brez Aljaža Bratca, ki je v napornem ritmu članskih tekem dobil malce odmora. A se to v samem začetku ni veliko poznalo, saj so fantje s poletno igro tekmo odprli z delnim izidom 12:0. Domači so nato hitro ujeli priključek, predvsem po zaslugi zadetih trojk – v prvih 20. minutah so jih zadeli kar 8 – in na odmor odšli z minimalno prednostjo. Vse do sredine zadnje četrtine smo nato spremljali izenačen obračun, v katerem si nobena od ekip ni priigrala višje prednosti. V zadnjih petih minutah pa je do izraza prišla malce boljša fizična pripravljenost Helios Suns, ki so se na hitro odlepili in tekmo nato mirno pripeljali do konca.

U19B, 2. LIGA, 2. DEL, 9. KOLO

HELIOS SUNS B : LITIJA 55:81 (15:25, 13:14, 7:17, 20:25)

Domžalčani so tekmo dobro odprli, vendar malo padli proti koncu uvodne četrtine. V drugem delu tekme so se Domžalčani približali, a ko so Litjani postavili consko obrambo, se je tekma prelomila. Kljub ogromno poskusom, so gostitelji težko prebijali obrambo tekmeca in prednost Litijanov je le še naraščala. Na koncu zaslužena zmaga gostov.