Fantje U13A so si z dvema zmagama proti izjemno kvalitetnemu tekmecu, Jančam, zagotovili napredovanje v naslednji krog tekmovanja ter se uvrstili med najboljše štiri ekipe v tekmovanju Mini pokal Spar. Ostale mlajše selekcije so bile nekoliko manj uspešne, so si pa kadeti priigrali pomembno zmago nad Parklji, prav tako pa sta se zmag veselili obe mladinski ekipi.

DSC_2549

U13A, MINI POKAL SPAR, 5. KROG, 1. TEKMA

Sreda, 11. januarja:

JANČE ENERGETIKA : HELIOS SUNS A 33:45 (8:10, 9:12, 2:11, 14:12)

U13A, MINI POKAL SPAR, 5. KROG, 2. TEKMA

Sobota, 14. januarja:

JANČE ENERGETIKA : HELIOS SUNS A 51:41 (10:7, 14:12, 11:7, 16:15
Fantje U13A so se prvič v tej sezoni srečali s tekmecem, ki jim je enakovredno pariral. Že pred tekmo so vedeli, da so Janče izredno dobra ekipa. Pomembnosti te tekme in pritiska, ki ga taka tekma prinese, se niso ustrašili in z borbeno igro dokazali, da lahko igramo tudi proti dobrim tekmecem. Na obeh dvobojih so svoj rezultat gradili počasi, iz četrtine v četrtino so večali prednost in se na koncu zasluženo veselili dveh zmag in napredovanja v polfinale Mini pokala Spar. Trener je po tekmi čestital svojim fantom za dve odlični predstavi ter zmagi, prav tako je čestital Jančam, ter jih pohvalil, da so zares dobra ekipa in bi si zaslužili mesto med najboljšimi štirimi v Mini pokalu.

U15B, 2. LIGA, 2. DEL, 7. KOLO

Nedelja, 15. januarja:

KRKA A : HELIOS SUNS B 100:19 (23:6, 23:4, 34:4, 20:5)
Krka je na tekmi več kot zasluženo zmagala. Helios Suns na žalost še ni dovolj fizično razvit, da bi lahko pariral tudi do dve leti starejšim nasprotnikom. Fizična premoč je bila prevelika in zaradi tega so imeli težave tako v napadu, kot tudi v obrambi. Čestitke fantom, ki so se po svojih najboljših močeh zoperstavili nasprotniku.

U15A, 1. LIGA, 2. DEL, 11. KOLO

JANČE ENERGETIKA : HELIOS SUNS A 79:63 (19:17, 15:11, 21:13, 24:22)
Starejši pionirji A so nadaljujevali z igranjem izenačenih tekem. Tudi proti Jančam pa jim na koncu dvoboja ni uspelo preobrniti v svoj prid. Na gostovanju so fantje odigrali zelo dober prvi polčas in malce nezbranega drugega, ki jih je na koncu tudi stal ugodnejšega rezultata. Odločilen je bil začetek drugih 20 minut, ki so jih gostitelji odprli z delnim izidom 8:0 ter si tako prvič pridobili dvomestno razliko, ki je do konca srečanja niso izpustili iz rok. Helios Suns pa iz tekme v tekmo dokazuje, da lahko igra proti večini najboljših ekip v Sloveniji, a je za zdaj teh zbranih, skoncentriranih minut na tekmah malce premalo oz. se fantom še vedno pojavlja preveč črnih lukenj, da bi lahko presenetili najboljše.

U17B, 2. LIGA, 2. DEL, 8. KOLO

HELIOS SUNS B : SLOVAN B 48:59 (13:17, 12:14, 7:8, 16:20)
Kadetska ‘B’ ekipa je drugo tekmo v novem letu odigrala bolje kot pred tednom dni, a še vedno ne dovolj dobro, da bi prišla do zmage. Ekipa Slovana B je bila zasluženo boljša, saj je praktično celo tekmo vodila. Proti koncu tekme so se Domžalčani približali na vsega dve točki zaostanka, a je zmanjkalo zbranosti in zmaga je zasluženo odšla v Ljubljano.
Izjava Žiga Lapajne: “Tekmo proti Slovanu smo odprli izenačeno, a smo naredili kar precej nepotrebnih osebnih napak. Imeli smo veliko odprtih metov, ki pa jih nismo izkoristili. Proti koncu smo imeli priložnost, da se vrnemo v igro, vendar nam ni uspelo.”

U17A, 1. LIGA, 2. DEL, 8. KOLO

HELIOS SUNS A : PARKLJI A 81:77 (21:16, 20:23, 20:17, 20:21)
Fantje U17A so v tem tednu odigrali tekmo proti strelsko izredno razpoloženim gostom iz Ljubljane – ti so zadeli kar 14 metov za 3 točke. Tekma je bila do sredine zadnje četrtine izenačena, nakar so si Domžalčani priigrali 15 točk prednosti. Sledil je pritisk Parkljev v obrambi, ki jih je vrnil v igro. A je Helios Suns na koncu zdržal pritisk in osvojil novi točki.

U19B, 2. LIGA, 2. DEL, 7. KOLO

HELIOS SUNS B : MIKLAVŽ 80:55 (19:15, 20:7, 20:13, 21:20)
Mladinska B ekipa je proti Miklavžu prikazala najboljšo predstavo v tej sezoni. Tekmo so začeli z nekaj lahkimi koši in super obrambo. Skozi celotni dvoboj so postopoma povečevali prednost. Zaključek tekme je bil nekoliko slabši del tekme, a je kadet Žiga Lapajne z odlično igro poskrbel, da se je tekma mirno končala.

U19A, 1. LIGA, 2. DEL, 6. KOLO

HELIOS SUNS A : ECE TRIGLAV 78:56 (28:14, 17:17, 18:15, 15:10)
Od prve minute je bila prva mladinska ekipa Helios Suns bolj agresivna tako v obrambi kot v napadu, in je, po začetnem odskoku na dvomestno prednost, brez večjih težav vzdrževala prednost pred Kranjčani. Moštvi sta prikazali zelo hitro in atraktivno košarko, v kateri so lahko uživali vsi prisotni. Čestitke fantom za zmago in gostom za športno igro.