Ponovitev finala Lige Nova KBM iz minule sezone se ni končala po željah košarkarjev Helios Suns. Ti so po zaostanku 18 točk v tretji četrtini napravili preobrat, vodili vse do zadnjih sekund, nato pa po podaljšku v laškem morali priznati premoč Zlatorogu, ki je bil boljši z 69:64.

1Trener Domžalčanov Jakša Vulić, čigar ekipa ima v tej sezoni velike težave s poškodbami, na tekmi 13. kola ni mogel računati na Đorđeta Lelića ter Tomaža Bolčino.

Laščani, ki so novoletni premor preživeli na prvem mestu prvenstvene lestvice, so tekmo začeli izjemno motivirano. Sredi osme minute so povedli že z 22:4, kar je počasi začelo prebujati tudi domžalske košarkarje. Po protinapadu Marcela Jonesa, za katerega je bila to četrta tekma v dresu domžalskega kluba, in košu Brandyna Curryja so v drugi četrtini razliko znižali na -5 (22:27), na polčas pa odšli z zaostankom osmih točk (24:32).

Svoj trenutek je moštvo Helios Suns doživelo na začetku drugega polčasa, ko je na krilih razpoloženega Tomaša Kyzlinka pripravilo sijajen preobrat. Češki branilec je v tretji četrtini dosegel 12 točk, njegova ekipa pa je ta del igre začela z nizom 15:0, s katerim je sredi 26. minute povedla z 39:32.

Pred zadnjimi sedmimi minutami so Domžalčani v dvorani Tri lilije, iz katere so v finalnem nizu minule sezone odnesli obe zmagi, vodili z devetimi točkami (54:45), a to ni bilo dovolj za miren zaključek tekme. Zlatorog se je v končnici rednega dela povsem približal. Po le drugem zadetem prostem metu Kyzlinka je dobro sekundo pred koncem četrte četrtine Miloš Miljković rezultat poravnal na 63:63, po minuti odmora pa Čeh v dresu Heliosa ni prišel do ugodnega meta. Tudi v podaljšku je glavno vlogo v dresu pivovarjev odigral omenjeni izkušeni center, ki je v dodatnih petih minutah zbral kar štiri skoke v napadu, Laščani pa so ta del igre dobili s 6:1.

Pri Helios Suns, ki ga nov preizkus čaka že v torek, ko bo v domžalski dvorani v Ligi prvakov gostovala izraelska Ironi Nahariya, je Kyzlink dosegel 18 točk, 15 jih je ob 14 skokih dodal Simo Atanacković, 12 pa Marcel Jones.

LIGA NOVA KBM, 13. KOLO

Sobota, 7. januarja:
ZLATOROG LAŠKO : HELIOS SUNS 69:64 (22:9, 10:15, 10:25, 21:14, 6:1) – po podaljšku
Zaltorog Laško: Tratnik 13 (12 skokov), Krušič 6 (10 skokov), Rizvić 18 (6 skokov), Barič 17 (8 podaj), Špan 8 (5 skokov), Ledl, Kobić, Durnik 2, Tomažič, Miljković 5 (13 skokov), Rubinshteyn, Mulaomerović.
Helios Suns: Jones 12, Kyzlink 18, Curry 10 (5 skokov), Remekun 4, Vončina, Močnik 5 (8 podaj), Oman, Bratec, Vesel, Gorjanc, Klavžar, Atanacković 15 (14 skokov).