Slovenski državni prvaki so v leto 2017 vstopili z zmago v Ligi prvakov – že drugič v sezoni so namreč premagali dansko moštvo Bakken Bears (74:68). Najbolj razpoložena pri Domžalčanih sta bila Tomaš Kyzlink in Brandyn Curry, oba s po 23 točkami.

2Čeprav je Helios Suns prišel na gostovanje precej oslabljen – poškodovana sta namreč Đorđe Lelić in Tomaž Bolčina, klub je zapustil posojeni igralec Zadra Maj Kovačević, Marcel Jones pa nima pravice do igranja v rednem delu evropskega tekmovanja, – je pogumno vstopil v tekmo.

Na vodstvo Domžalčanov na uvodu tekme (2:0) je s petimi zaporednimi točkami hitro odgovoril najboljši strelec danskega moštva Devaughn Akoon-Purcel, s čimer je svojo ekipo popeljal v vodstvo (5:2). To ni pretirano vplivalo na domžalske košarkarje, ki so pri rezultatu 9:4 v korist gostiteljev začeli serijo 8:0, s katero so spet prišli do prednosti (12:9) na drugi medsebojni tekmi v tej sezoni. Sledilo je izenačeno nadaljevanje prve četrtine, ki se je končala v korist ‘medvedov iz Bakkna’ (21:19). V prvi četrtini sta se med strelce pri gostih vpisala le Brandyn Curry (10 točk) ter Cory Remekun (9 točk).

V začetku druge četrtine je za izenčenje na dvoboju z metom za dve točki poskrbel Matic Vesel (21:21). Nato se je razigral Čeh na klopi Domžalčanov Tomaš Kyzlink, ki je s šestimi zaporednimi točkami popeljal Helios Suns v vodstvo (31:27). Odlično je igral tudi kapetan Luka Vončina, ki je razigraval soigralce ter v drugi četrtini zabeležil kar pet podaj. Kljub temu, da so se danski košarkarji poskušali približati v zadnjih minutah prvega polčasa, jim izbranci Jakše Vulića tega niso dovolili ter so na glavni odmor odšli s petimi točkami prednosti (41:36).

Drugi polčas so odlično začeli gostujoči košarkarji. S košem Remekuna v četrti minuti tretje četrtine je prednost Helios Suns narasla že na +10 (50:40). V nadaljevanju četrtine so gostitelji držali prednost 10 točk, a je njihova zbranost dve minuti pred koncem četrtine popustila in dovolili so, da je Tomas Laerke s petimi zaporednimi točkami približal Dance na štiri točke zaostanka in postavil končni rezultat pred zadnjo četrtino 51:56.

V zadnjem delu tekme so se gostitelji počasi, a vztrajno, približevali košarkarjem Helios Suns, kar se jim je tudi obrestovalo, saj je veteran Chris Christoffersen dve minuti pred koncem dvoboja rezultat izenačil (66:66). V napeti končnici je odločalo predvsem dobro izvajanje prostih metov Sima Atanackovića in Kyzlinka, ki sta poskrbela, da se Domžalčani v domovino vračajo z drugo zmago v Ligi prvakov (74:68).

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Za nas je današnja zmaga zelo pomembna. Upam namreč, da nam bo dala potrebno samozavest za nadaljevanje sezone, ne samo v mednarodnih tekmovanjih, temveč predvsem v domačem prvenstvu. Danes smo uspeli nadzorovati skok pod obema obročema, pa tudi prodirali smozelo dobro. To je našim tekmecem povzročalo dovolj težav, da smo na koncu zmago slavili mi. Še enkrat čestitam svojim igralcem za dobro predstavo in upam, da nam ta zmaga prinese samozavest za naprej.“

Tomaš Kyzlink:

“Rad bi čestital soigralcem in trenerskemu štabu za današnjo zmago. Menim, da smo tekmo kar dobro odigrali. Odnos in pristop, kakršnega smo pokazali danes, moramo kazati tudi v nadaljevanju sezone.“